Barca nuk njeh kundërshtar (Video)

Barcelona ka regjistruar fitoren e 23-të sezonale në La Liga, pas triumfit prej 4-0 kundër Eibarit në Estadio Municipal de Ipurua.

Mysafirët nuk patën kurrfarë problemi në fraksionin e parë që e mbyllën me epërsi komod prej dy golash.

munir

Munir El Haddadi shënoi golin e parë të Blaugranëve pas disa pasimeve mbresëlnëse të katalunasve (8’). Asistimi ishte i Suarez.

Para se skuadrat të shkonin në pushim, saktësisht në minutën e 41-të, Lionel Messi bëri gjithçka vet për golin e dytë (41’).

Superylli argjentinas nxori një penalti në gjysmën e dytë, kur Ramis e preku topin me dorë, të cilën e konvertoi në gol (76’).

leop1

Luis Suarez shënoi golin e katërt (84’). Uruguaiani pranoi një top nga Sergi Roberto, krijoi shans dhe realizoi golin e 26-të sezonal në La Liga.

Barcelona është në vend të parë në tabelë me 11 pikë më shumë se Atletico Madridi (që këtë javë luan kundër Valencias). Real Madridi është 12 pikë prapa. /Telegrafi/

0-1: Goli i Munir ndaj Eibar.

Posted by Telegrafi Sport on Sunday, 6 March 2016

0-2: Goli i Messit ndaj Eibarit.

0-3: Messi na pika e bardhë.

0-4: Këtë herë shënon Luis Suarez 🙂

Historia e pabesueshme e ‘heroit’ që mposhti PSG-në: Pseudonimin e mori për shkak të dhëmbëve, deri në moshën 30-vjeçare ishte në kategorinë e dytë

Autobusi i PSG-së e la Mbappen në stadium pas humbjes nga Dortmundi, në aeroport shkoi me transport privat