LAJMI I FUNDIT:

Barca kërkon mbrojtës qendre, ja kandidatët (Foto)

Barca kërkon mbrojtës qendre, ja kandidatët (Foto)

Dy vite pasi Andoni Zubizareta, ish-drejtori sportiv i Barcelonës vendosi të blinte Jeremy Mathieë dhe Thmoas Vermaelen, drejtuesit blaugrana vazhdojnë të ndiejnë nevojën për përforcimin e qendrës së mbrojtjes.

Reklama

Me largimin e mundshëm të Marc Bartras në fund të sezonit, për të cilin hapësirat në formacion kanë qenë minimale, afrimi i të paktën një qendërmbrojtësi është shndërruar në domosdoshmëri.

Emrat që kanë nisur të qarkullojnë janë Aymeric Laporte i Bilbaos që kërkohet edhe në Angli.

Aymeric Laporte

Pastaj emër që mund të ofrohet është Marquinhos i Paris Saint Germmainit.

Marquinhos

Dy lojtarë tjerë që mund të ofrohen janë Stones i Evertonit dhe Gimenez i Atleticos së Madridit.

john stones

Sigurisht që jo të gjithë janë pjese e listës së Roberto Fernedez, sekretarit teknik të klubit blaugrana, i cili njihet për aftësitë e tij në arritjen e marrëveshjeve me qendërmbrojtës të talentuar.

Jose MariaGimenez

Miranda dhe Diego Godin, që ishin pikë referimi e Atleticos së Madridit në sukseset e viteve të fundit, janë sugjeruar pikërisht nga Fernadez kur ishte te kjo skuadër.

Mirëpo te Barcelona nuk është si të punosh në Altetico. Sepse edhe çmimi që është gati të paguajë klubi katalanas por edhe stili i lojës, janë krejtësisht të ndryshme.

Gjithsesi Fernandez e di mirë që Luis Enrique u beson më shumë futbollistëve që kanë eksperiencë në Evropë.

Në trend Sport

Më shumë
Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Serie A
Arteta pyetet për diferencën e pikëve me Man Cityn, përgjigja e tij është e shkëlqyer

Arteta pyetet për diferencën e pikëve me Man Cityn, përgjigja e tij është e shkëlqyer

Premier League
Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

La Liga
Nga “i pa denjë deri te GOAT”, renditen legjendat e Real Madridit dhe Barcelonës për nga ndikimi në El Clasico

Nga “i pa denjë deri te GOAT”, renditen legjendat e Real Madridit dhe Barcelonës për nga ndikimi në El Clasico

La Liga
Xavi ankohet për ‘gabimin fëmijëror’ në barazimin ndaj Mallorcas

Xavi ankohet për ‘gabimin fëmijëror’ në barazimin ndaj Mallorcas

La Liga
Situatë e pazakontë te Aston Villa: Lojtarët ankohen në fanella

Situatë e pazakontë te Aston Villa: Lojtarët ankohen në fanella

Premier League
Kalo në kategori