Barazohet seria gjysmëfinale ndërmjet Pontes dhe Pejës, finalisti vendoset në Prizren

(Foto: basketbolli.com)

Ponte Prizreni ka shënuar fitore bindëse ndaj Pejës në udhëtim 62-88 (19:31, 15:18, 16:19, 12:20), në ndeshjen e katërt gjysmëfinale të ‘play-offit’ në Five Star Superligën e Kosovës në basketboll.

Prizrenasit barazuan serinë në 2-2 dhe finalisti do të vendoset në Prizren të martën.

Mysafirët e nisën ndeshjen shumë më mirë, duke qenë më të mirë në çerekun e parë, ku epërsinë më të lartë e arritën 16:31, derisa kjo pjesë përfundon 19:31.

Lojë më e baraspeshuar u zhvillua në periudhën e dytë, megjithatë, prizrenasit ruajtën epërsinë e krijuar, duke përmbyllur pjesën e parë në të mirë të tyre me shifrat 34-49.

Prizrenasit vazhduan me lojë të mirë edhe në periodën e tretë dhe treguan vendosmëri për të fituar, kurse pejanët assesi të këndellen.

Ponte shkoi deri në 20 pikë epërsi, 41:61, ndërsa rezultati në semafor pas 30 minutash ishte 50:68. Prizreni nuk u ndal as në 10 minutat e fundit, që e fitoi 12:20, për të triumfuar 62-88.

Te Peja u dallua Brandon Walters me 11 pikë e nëntë kërcime, kurse te Ponte Prizreni u dalluan Kwame Vaughn me 22 pikë dhe Divine Myles me 19.

Pep Guardiola shpjegoi se pse ai nxori nga loja në kohën shtesë dy gjuajtësit më të mirë të penalltive

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Dy lojtarë 'refuzuan' të ekzekutonin penalltinë në ndeshjen Man City-Real Madrid

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës

Edon Zhegrova kalon nën menaxhimin e agjentit të njohur, futet në mesin e shumë yjeve