Agjenti i sulmuesit të Real Madridit, Gareth Bale ka paralajmëruar klubet në të gjithë Evropën, Amerikën e Veriut dhe Kinën për disponueshmërinë e tij në janar.

El Mundo Deportivo nxjerr në pah raportet që Jonathan Barnett ka shpërndarë disponueshmërinë e klientit të tij në një varg klubesh, sepse dëshiron dëshpërimisht largimin nga kryeqyteti spanjoll.

Kjo vijon nga raportimet në fillim të kësaj jave nga gazetari spanjoll i futbollit Guillem Balague i cili foli në BBC dhe  Diario AS  se uellsiani është i zemëruar me situatën ku e gjen veten dhe tani është gati të largohet nga klubi.

Bëhet e ditur që Bale u acaruar në ndeshjen e fundit në Ligën e Kampionëve kundër Club Brugge duke u lënë jashtë pa asnjë sqarim, pasi ai ishte plotësisht i aftë dhe pa lëndime për takimin.

30-vjeçari ishte dukur se po kthehej në formë të plotë dhe palestër në javët e para të sezonit, por tani thuhet se është i pakënaqur me trajtimin e tij nga trajneri Zinedine Zidane dhe klubi në përgjithësi.

Bales i kanë mbetur tre vjet në kontratën e tij në Madrid dhe kontrata e tij joshëse bëri që ai të mos e kërkoj largimin nga skuadra në këtë verë që shkoi.

Bale aktualisht ka shënuar po aq gola sa Ronaldo Nazario te Real Madridi Bale aktualisht ka shënuar po aq gola sa Ronaldo Nazario te Real Madridi

Uellsiani ishte shumë afër të kalonte në Kinë, por marrëveshja u ndalua nga Florentino Perez – pasi ata nuk do të kishin marrë një tarifë.

Bale ka fituar katër Ligë të Kampionëve, një titull të La Ligës, një Kupë të Mbretit dhe tre Superkupa të UEFA-s dhe Kupa Botërore të Klubeve gjatë kohës së tij në Real, duke shënuar mbi 100 gola gjatë gjashtë viteve. /Telegrafi/