Bad Bunny festoi fitoren e tij për ‘Artistin e Vitit’ në MTV Video Music Awards 2022 duke ndarë një puthje me një nga kërcimtarët e tij meshkuj.

Reklama

Reperi 28-vjeçar po performonte në stadiumin Yankee të dielën (28 gusht)  pasi fitoi çmimin kryesor kur ktheu kokën për të puthur njërën prej balerinave të tij femra, për t’u kthyer në anën tjetër për një puthje tjetër me një balerin mashkull.

Ylli i ‘reggaeton’ e ka përshkruar më parë seksualitetin e tij, megjithëse ai theksoi se ishte ‘heteroseksual’ dhe i pëlqente ‘femrat’, shkruan DailyMail.

Bad Bunny, emri i vërtetë  i të cilit është Benito Antonio Martinez Ocasio po bënte një performancë me energji të lartë të hitit të tij “Tití Me Pregunto” kur u ndal për puthjet e shpejta.

Ky moment erdhi pasi ai hyri në histori duke u bërë artisti i parë që fitoi çmimin që nuk performon kryesisht në anglisht.

Performanca e krijuesit të hitit ishte në një skenë të një ishulli të shkretë, ndërsa kërcimtarët rrotulloheshin ngadalë rreth tij, me dollapët pranë tij duke i drejtuar duart poshtë figurës së tij.

Edhe pse Bad Bunny nuk ka qenë gjithmonë i hapur për seksualitetin e tij, Ricky Martin, i cili doli si homoseksual në vitin 2010, e përshkroi yllin si “një ikonë për komunitetin latin” në një intervistë me “Rolling Stone” nga maji 2020.

Në një intervistë me ‘Los Angeles Times” nga shkurti i atij viti, ai përshkroi se kishte një seksualitet të lirë, megjithëse ai sqaroi se ai ishte ‘heteroseksual’ për momentin.

“Nuk më përcakton mua. Në fund të fundit, nuk e di nëse pas 20 vitesh do të më pëlqejë një mashkull. Askush nuk e di në jetë. Por për momentin jam heteroseksual dhe më pëlqejnë femrat”, kishte deklaruar ylli latin.

Në një kopertinë të korrikut 2020 për “Playboy”, Bad Bunny e përshkroi seksin si “një botë gjigante, dhe të gjithë janë të lirë ta shohin atë si të duan dhe ta bëjnë atë me kë të duan, si të duan, me mundësi të pafundme”.

“Në fund të fundit, ne jemi qenie njerëzore. Të gjithë ndihen, të gjithë bien në dashuri me këdo që janë të destinuara”, kishte thënë ai.

Në fillim të këtij viti, ai foli për GQ për sensin e tij në zhvillim të modës, i cili sfidon normat gjinore.

Bad Bunny aktualisht është në një lidhje me këngëtaren, modelen dhe stilisten e bizhuterive Gabriela Berlingeri.

Të dy kanë qenë të lidhur që nga viti 2017, por vetëm në vitin 2020 ata e zyrtarizuan lidhjen e tyre në Instagram dhe debutimi i tyre në tapetin e kuq nuk erdhi deri në vitin e ardhshëm.

Të gjitha lajmet nga Bad Bunny Të gjitha lajmet nga Bad Bunny

Vokali i Gabrielës është shfaqur në disa nga këngët e Bad Bunny, dhe në kopertinën e tij të Rolling Stone 2020, ai e bëri të qartë se ishte në karantinë me të mes fillimit të pandemisë së vazhdueshme të COVID-19. /Telegrafi/