Babai i Meghan Markle, Thomas Markle, thuhet se është shtruar në spital të hënën mbrëma pasi besonte se kishte pësuar një goditje në tru.

77 vjeçari u fotografua duke u ngarkuar në një ambulancë në Tijuana, Meksikë, me një maskë oksigjeni të lidhur në fytyrën e tij, raporton TMZ.

Sipas gazetës, Thomas u dërgua me urgjencë përtej kufirit në një spital në Chula Vista, Kaliforni, rreth orës 21:30 me kohën lokale.

Thomas Markle (Foto: Backgrid)

Ai thuhet se nuk mund të fliste me paramedikët dhe duhej të shkruante simptomat e tij në një copë letër.

“Babai im po shërohet në spital”, tha më vonë vajza 57-vjeçare e Thomas, Samantha Markle për Daily Mail në një deklaratë.

Babai i Meghan Markle, thotë se do ta padisë atë dhe Princin Harry pasi nuk e lejojnë t'i shohë nipin dhe mbesën e tij Babai i Meghan Markle, thotë se do ta padisë atë dhe Princin Harry pasi nuk e lejojnë t'i shohë nipin dhe mbesën e tij

“Kërkojmë privatësi për familjen, për shëndetin dhe mirëqenien e tij. Ai ka nevojë vetëm për paqe dhe pushim”, vazhdoi ajo.

Foto: Arkiv

Thomas më parë ka kryesuar titujt kryesorë të tabloideve për mospjesëmarrjen në dasmën mbretërore të Meghan Markle me Princin Harry në vitin 2018.

Ndërkohë, Samantha ka fajësuar disa herë Dukeshën e Sussexit për gjendjen e përkeqësuar shëndetësore të babait të tyre.

Në një status në Twitter në vitin 2018, Samantha shkruante: “Mjaft është mjaft. Vepro si një humanitare, vepro si një grua. Nëse babai ynë vdes, është mbi ty, Meghan”.

Meghan dhe Princi Harry (Foto: Getty Images)

Sipas mediave të huaja, për shkak të problemeve shëndetësore, i njëjti nuk do të marrë pjesë në Jubileun Platinum të Mbretëreshës Elizabeth II në Londër javën e ardhshme, siç thuhet se kishte planifikuar. /Telegrafi/