LAJMI I FUNDIT:

Avril Lavigne nderohet me yll në “Walk of Fame” në Hollywood

Avril Lavigne nderohet me yll në “Walk of Fame” në Hollywood

Avril Lavigne shkëlqeu me krenari teksa mori pjesë në zbulimin e yllit të saj në “Hollywood Walk of Fame”të mërkurën pasdite (31 gusht).

Reklama

Rokerja 37-vjeçare duket se po e shfrytëzonte sa më shumë kohën e saj në këtë event, gjatë së cilës pozoi për disa foto mbi dhe rreth yllit të saj të ri.

Këngëtares së “Complicated” iu bashkuan edhe disa figura të tjera nga industria e muzikës, duke përfshirë bashkëpunëtorin e saj Machine Gun Kelly, Joel Madden dhe të fejuarin e saj Mod Sun.

Lavigne ishte e veshur me kostum ngjyrë jeshile dhe rozë teksa u shfaq në zbulimin e yllit, shkruan DailyMail.

Këngëtarja e “Sk8er Boi” më vonë veshi një bluzë me një print grafik ku shkruhej: ‘Skateboarding nuk është një krim’.

Ajo solli gjithashtu një foto që i ishte bërë disa vite më parë, e cila e tregonte atë të shtrirë në një nga yjet në ‘Walk of Fame’.

Lavigne më pas doli me një palë atlete shumëngjyrëshe dhe bluzë sportive me kapele teksa pozoi me një skateboard të bërë me porosi.

Flokët e saj bionde dhe portokalli mbetën të liruara dhe i binin mbi supet dhe gjoksin.

Lavigne iu drejtua turmës që ishte mbledhur për ngjarjen dhe ajo theksoi: ‘Kjo është ndoshta një nga ditët më të mira të jetës sime.’

Këngëtarja foli edhe për përvojat e saj të kaluara në  bulevardin e famshëm “Walk of Fame”.

“Më kujtohet se i kam parë këta emra legjendar dhe kurrë nuk mund ta imagjinoja që i imi do të ishin këtu”, kujtoi ajo.

Krijuesja e hiteve diskutoi gjendjen e karrierës së saj dhe tha se “Më pëlqen të bëj muzikë më shumë se kurrë, ndihem shumë e frymëzuar”.

Lavigne u shpreh se donte të shërbente si frymëzim për artistët e tjerë të mundshëm.

“Shpresoj që 16-vjeçari i ardhshëm nga qyteti i tyre i vogël që vjen në Hollywood një ditë plot shpresa dhe ëndrra, ta shohë këtë yll dhe të mendojë me vete: “O Zot, edhe emri im mund të jetë atje një ditë”, u shpreh ajo.

Performuesi vazhdoi të ofrojë pak këshilla për çdo muzikant që kërkon të arrijë sukses.

“Ndiqni ëndrrat tuaja, jetoni pasionin tuaj, shprehuni, jini të vërtetë, punoni shumë, mbani kokën lart, besoni në veten tuaj”, tha artistja.

Këngëtarja e përfundoi fjalimin e saj duke thënë: “Çfarë 20 vitesh të mrekullueshme dhe mezi pres për 20-të e ardhshëm”.

Artisti Machine Gun Kelly iu drejtua gjithashtu turmës dhe këngëtares gjatë ngjarjes.

Reperi 32-vjeçar i kthyer në roker i tha Lavigne se ajo ishte “me mua gjatë gjithë kohës kur më thyhej zemra, muzika jote ishte në kokën time”.

Albumi i publikuar së fundmi i këngëtares, i titulluar “Love Sux”, i cili bëri debutimin e tij shkurtin e kaluar.

Para debutimit të albumit të saj më të ri, Lavigne nuk kishte nxjerrë një album që nga viti 2019.

Këngëtarja më parë filloi të punonte me këngët nga albumi i saj i ri në vitin 2020 dhe përfundoi punën e saj në studio shkurtin e kaluar.

Një njoftim zyrtar në lidhje me albumin e publikuar tashmë u bë janarin e kaluar, kur u zbulua titulli i tij.

Performuesi bashkëpunoi me interpretues si Blackbear, Omer Fedi dhe Marshmello gjatë procesit të regjistrimit.

Të dy Travis Barker dhe Mod Sun shërbyen si dy nga producentët e albumit.

“Love Sux” mori shumë vlerësime nga kritikët pas publikimit të saj, me shumë që lavdëruan kthimin e këngëtarit në pop-punk.

Avril Lavigne fejohet me këngëtarin Mod Sun në Paris
Lexo po ashtu Avril Lavigne fejohet me këngëtarin Mod Sun në Paris

Albumi gjithashtu doli mirë në toplista dhe arriti kulmin duke u pozicionuar në vendin e nëntë në  “Billboard 200”. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Victoria Beckham thyen heshtjen pas 20 vitesh për lidhjen e pretenduar të David me Rebecca Loos: Ishte periudha më e vështirë e jetës time

Victoria Beckham thyen heshtjen pas 20 vitesh për lidhjen e pretenduar të David me Rebecca Loos: Ishte periudha më e vështirë e jetës time

Magazina
“Rri ekstrem zhveshur, çfarë shembulli je për vajzën” - Sara Hoxha me përgjigje epike për ndjekësen

“Rri ekstrem zhveshur, çfarë shembulli je për vajzën” - Sara Hoxha me përgjigje epike për ndjekësen

Magazina
David Beckham rrëfen për herë të parë betejën e tij me shëndetin mendor

David Beckham rrëfen për herë të parë betejën e tij me shëndetin mendor

Magazina
Albano Bogdo reagon pas fyerjeve që ia bëri Beatrix Ramosajt në emision

Albano Bogdo reagon pas fyerjeve që ia bëri Beatrix Ramosajt në emision

Magazina
Amber Heard fotografohet duke ecur me paterica teksa shoqërohet nga e bija dhe motra e saj në Madrid

Amber Heard fotografohet duke ecur me paterica teksa shoqërohet nga e bija dhe motra e saj në Madrid

Magazina
Monika Salihu, Gani Gërmia e Linda Halimi - banorë të edicionit të dytë të Big Brother VIP Kosova?

Monika Salihu, Gani Gërmia e Linda Halimi - banorë të edicionit të dytë të Big Brother VIP Kosova?

Magazina
Kalo në kategori