Atletico Madridi vazhdon me fitore, mposht Cadizin në shtëpi

Atletico Madridi ka shënuar fitore në shtëpi ndaj Cadiz me rezultat 2-1 në kuadër të javës së 28-të të La Ligas.

Ndeshja nisi shumë mirë për Los Colchoneros që gjetën golin që në start.

Portieri mysafir Jeremias Ledesma bëri një gabim të madh, nga ku përfitoi Joao Felix që shënoi për 1-0.

Pas golit të pranuar Cadiz ishin më të rrezikshëm, duke tentuar portën disa herë në pjesën e parë, por nuk ia arritën të qëllonin cakun.

Kur pritej që pjesa e parë të mbyllej, në skenë doli veterani Alvaro Negredo që shënoi për 1-1.

Por pjesën e dytë Atletico e nisi më mirë, duke rrezikuar e para me Angel Correan, por goditja e tij u prit nga portieri Ledesma.

Në minutën e 68-të erdhi goli i epërsisë, ku i saktë ishte Rodrigo de Paul për 2-1.

Deri në fund të dy skuadrat kishin raste, por rrjetat heshtën.

Atletico Madridi mori fitoren e katërt me radhë në La Liga, duke ruajtur pozitën e tretë me 51 pikë. /Telegrafi/

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

"Çfarë mund të kishim bërë?! Ai donte të largohej" - Guardiola flet për për golashënuesin më të mirë të Ligës Premier

Jo vetëm mes Gundogan dhe Araujos – zënkat e mëdha mes shokëve të skuadrës në historinë e sportit

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll