Atletico Madridi mposhtet nga Cadizi në trilerin e pesë golave

Atletico Madridi ishte afër të merrte një barazim të madh të minutave të fundit ndaj Cadizit, por u mposht në fund me rezultat 3-2 në ndeshjen e vlefshme për javën e 12-të në La Liga.

Eliminimi nga Liga e Kampionëve ka lënë pasoja te Atletico, pasi edhe në La Liga ka humbur, edhe përkunder formës fantastike në kampionat, me katër fitore dhe një barazim nga pesë ndeshjet e fundit.

Ishte Cadizi skuadra që mposhti Atleticon, në një triler të minutave të fundit.

Goli i parë i ndeshjes erdhi në minutën e parë me anë të Theo Bongonda, i cili shënoi për 1-0, ndërsa Alex Fernandez (81’) shënoi për 2-0.

Megjithatë, Atletico arriti të kthehet në lojë në minutën e 86-të me anë të Joao Felix që ngushtoi shifrat në 2-1, ndërsa i njëjti lojtar barazoi në 2-2 në minutën e 89-të.

Kur pritej që kryeqytetasit të shënonin në minutat shtesë golin e fitores ose ndeshja të mbyllej me barazim, në skenë doli Ruben Sobrino (90+) që shënoi golin e fitores 3-2.

Pas kësaj fitore, Cadizi ngjitet në pozitën e 18-të me 10 pikë, ndërsa Atletico mbetet në vendin e tretë me 23 pikë.

Në ndeshjen e ardhshme, Atletico e pret Espanyolin, ndërsa Cadizi udhëton te Getafe. /Telegrafi/

“Jam tifozi i tij më i madh” – Rakitic emëron ikonën e Barçës si lojtarin e tij të preferuar, nuk është Messi

Lista me 10 lojtarët që e kanë të ardhmen e sigurt te Man United - të tjerët janë në shitje

Rebelohet një lojtar në zhveshtoren e Real Madridit, Ancelotti nuk mund ta menaxhojë më

John Terry zbulon historinë e patreguar se si ai udhëhoqi kryengritjen te Chelsea ndaj një trajneri

Capello me një vlerësim të sinqertë tregon lojtarin i cili do ta dëmtojë Anglinë në Euro 2024

Klopp e donte lojtarin që sot luan për Liverpoolin, por bordi kërkonte një tjetër - si nisi mosmarrëveshja mes tyre