Atletico Madrid 1-0 Barcelona, notat e lojtarëve – Dëshpëron Ter Stegen

Atletico Madridi ka arritur të fitojë mes shumë vështirësive ndaj Barcelonës me rezultat 1-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e dhjetë në La Liga.

Ekipi i Diego Simeones ka arritur të tregohet ‘arrë e fortë’ për ekipin e Ronald Koeman duke triumfuar në ndeshjen derbi të zhvilluar në Wanda Metropolitano.

Goli i vetëm në këtë fitore të Los Colchoneros u shënua në minutat shtesë të pjesës së parë nga belgu Yannick Carrasco.

Atletico Madridi triumfon në derbi e javës ndaj Barcelonës
Lexo po ashtu Atletico Madridi triumfon në derbi e javës ndaj Barcelonës

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte pikërisht belgu Carrasco, i cili u vlerësua me notë 7.8.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për portierin e Barcelonës, Marc-Andre Ter Stegen që u notua me 5.3.

Atletico Madrid:

Barcelona:

/Telegrafi/

John Terry zbulon historinë e patreguar se si ai udhëhoqi kryengritjen te Chelsea ndaj një trajneri

Klopp e donte lojtarin që sot luan për Liverpoolin, por bordi kërkonte një tjetër - si nisi mosmarrëveshja mes tyre

Dy yjet e Gironas u goditën kokë më kokë, u dërguan menjëherë në spital

Driblim që ta kujton

Driblim që ta kujton "Fenomenin" - Mbappe turpëroi lojtarin kundërshtar

“Nuk ishte gabim i Araujos, ishte meritë e imja” – Barcola kthehet të flas për momentin vendimtar në ndeshjen Barcelona-PSG

"Ai tha se na gënjeu", Toni Kroos zbulon fjalët Carlo Ancelottit përpara El Clasicos