Milani arriti të fitojë kundër Atalantas në Serie A me rezultat 1-3.

Reklama

Golat për kuqezinjtë i shënuan Krzysztof Piatek (45+1′, 61′) dhe Hakan Calhanoglu (55′), ndërsa golin e vetëm për zikaltrit e shënoi Remo Freuler (33′).

Më i miri në këtë ndeshje ishte sulmuesi polak, i cili tashmë numëron gjashtë gola në pesë ndeshje për skuadrën nga Milano në të gjitha garat.

View this post on Instagram

5 ndeshje, 6 g⚽️la, @pjona_9 🔥#TelegrafiSport

A post shared by Telegrafi Sport (@telegrafisport) on Feb 16, 2019 at 1:36pm PST

Me notë të lartë u vlerësuan edhe Calhanoglu, Tiemoue Bakayoko dhe Ricardo Rodriguez. Ata që dëshpëruan paska për mysafirët ishin Gianluigi Donnarumma dhe mbrojtësi Mateo Musacchio.

Te vendasit lojtari me notën më të lartë ishte Freuler, por duhet përmendur edhe Josip Ilicic dhe Berat Gjimshiti.

Reklama

Etrit Berisha në këtë ndeshje nuk ishte në elementin e tij më të mirë, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve nga të dy skaudrat:

Reklama

Atalanta:

Milan:

Ndeshja e ardhshme e ekipit te Gennaro Gattuso është ndaj Empolit, kurse ajo e Gian Piero Gasperini luan kundër Torinos. /Telegrafi/