Për shkak të përmbajtjes së lartë të vitaminave dhe mineraleve, kjo pije ka efekt të dobishëm në punën e gjithë organizmit

Edona Llonçari
edona.lloncari@gmail.com

Në saje të cilësive të shumta shëruese, kjo bimë është e rëndësishme në industrinë farmakologjike dhe kozmetike.

Hulumtime të shumta kanë treguar edhe që konsumimi i lëngut të aloe verës ka efekt të rëndësishëm në gjendjen e organizmit.

Ndihmon dukshëm në kontrollin e sheqerit në gjak. Veç kësaj, ndihmon në forcimin e rezistencës dhe imunitetit të organizmit, por vepron edhe si mjet natyral për kurën e lëkurës.

Lëngu i aloe verës përmban më shumë se 200 përbërës ushqyes dhe është i pasur me vitamina dhe minerale. Kalcium, bakër dhe natrium, magnez, kalium dhe zink, vitaminë C, B dhe E, si edhe thartirë folike – të gjitha këto gjenden vetëm në një fletë të kësaj bime.

Një gotë lëng aloe vere përmban 9 gramë vitaminë C , mirëpo është mirë e njohur që ajo është shumë e rëndësishme për shëndetin e përgjithshëm të organizmit, funksionim të shëndetshëm të imunitetit dhe sintezën e kolagjenit.

Qe përse është mirë të konsumohet kjo pije:

▪ Zgjidh problemet me tretjen, pra me kapsllëkun,
▪ Mban organizmin të hidratuar,
▪ Rregullon përqendrimin e sheqerit një gjak,
▪ Ndikon kundër inflamacionit,
▪ Ndikon mirë në shëndetin e lëkurës,
▪ Forcon imunitetin,
▪ Shëron aknet dhe ekzemat,
▪ Përmirëson shëndetin e mishit të dhëmbëve,
▪ Përshpejton rritjen e rruazave të bardha të gjakut dhe të qelizave të shëndetshme te personat e sëmurë nga kanceri,
▪ Forcon zemrën dhe përmirëson gjakun,
▪ Përmirëson shëndetin e traktit urinar,
▪ Zvogëlon inflamacionin e shkaktuar nga artriti.

Rekomandohet të konsumohet lëngu në orët e mëngjesit apo 2 deri 3 orë para se të shkoni të flini gjumë.

Gjithashtu mund të pihet 20 deri 30 minuta para ushqimi në mënyrë që organizmi të mund të shfrytëzojë të gjitha vitaminat dhe mineralet para konsumimit të ushqimit. /Telegrafi/