LAJMI I FUNDIT:

Asllani pas golit: Jam tifoz i Interit që fëmijë, një emocion i veçantë të shënosh këtu

Asllani pas golit: Jam tifoz i Interit që fëmijë, një emocion i veçantë të shënosh këtu

Kristjan Asllani ka folur pas fitores së vështirë 2-1 ndaj Genoas dhe ka zbuluar se çfarë ndjeu kur shënoi golin e tij të parë për klubin në Serie A.

Nerazzurrët janë të pandalshëm në vitin 2024, duke fituar të 12 ndeshjet e tyre të luajtura ndërmjet Serie A, Superkupës së Italisë dhe Ligës së Kampionëve.

Asllani shënoi golin e tij të parë në Serie A me fanellën e Interit për të hapur rezultatin pas një fillimi të mirë në Genoa, më pas Alexis Sanchez shndërroi penalltinë në gola, para se Johan Vasquez të vulos rezultatin përfundimtar.

“Është një shembull i shkëlqyer”, Inzaghi falënderon publikisht Kristjan Asllanin
Lexo po ashtu “Është një shembull i shkëlqyer”, Inzaghi falënderon publikisht Kristjan Asllanin

“Kjo është një fitore shumë e rëndësishme, pasi Genoa erdhi këtu me shumë pikë pas, ata luajnë futboll të mirë dhe ne pësuam një gol të shmangshëm, por bëmë mirë që vuajtëm së bashku si ekip”, ka thënë fillimisht Asllani për Sky Sport Italia.

“Kishte pak lodhje në pjesën e dytë, por këto tre pikë janë thelbësore, pasi ne donim të rrisnim epërsinë tonë pak më shumë”.

Është goli i parë i Asllanit për Interin dhe i dyti në Serie A, pasi tjetri ishte për Empolin kundër Interit po në San Siro. Por, kujt ia dedikon?

“Unë ia dedikoj familjes sime, por edhe këtyre djemve në skuadër që më ndihmojnë çdo ditë, që nga Lauti te Bare erdhën të gjithë për të më përqafuar dhe ishin shumë të lumtur për mua”.

“Për të qenë i sinqertë, e kisha pritur gjatë për këtë gol dhe shpresoja se do të vinte në San Siro, pasi jam tifoz i Interit dhe është një emocion i veçantë të shënosh këtu”, përfundoi ylli shqiptar.

Ndryshe, kjo ishte një dhuratë e mrekullueshme, pasi ai do të festojë ditëlindjen e tij të 22-të më vonë këtë javë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Përfaqësueset
Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Përfaqësueset
UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

Ylli i Barcelonës tronditë me deklaratë: Kam menduar ta lë futbollin

La Liga
Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Përfaqësueset
Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Përfaqësueset
Kalo në kategori