Kristjan Asllani nuk është paraqitur aq sa pritej për Interin që nga transferimi i tij, por shqiptari insiston se është i kënaqur me përvojën e deritanishme dhe mezi pret të përballet me Italinë.

Mesfushori u nënshkrua nga Empoli për një total prej 14.5 milionë euro në korrik, por ka bërë vetëm 12 paraqitje për gjithsej 312 minuta futboll.

Pavarësisht se ai u soll si zëvendësues për Marcelo Brozovic, Asllani u anashkalua përgjithësisht gjatë lëndimit të kroatit në favor të Hakan Calhanoglu.

“Unë jam një lojtar i ri, e di se ka njerëz si Brozovic dhe Calhanoglu përpara meje dhe mund të mësoj shumë prej tyre. Jam i kënaqur me numrin e minutave që kam luajtur deri më tani, nuk është një situatë e lehtë”, deklaroi 20-vjeçari në një konferencë për shtyp.

Reklama
Reklama

Asllani u rrit në Itali si pjesë e akademisë së të rinjve të Empolit, por vendosi të luante futbollin e tij ndërkombëtar për Shqipërinë.

Ai pritet të startojë kur dy kombet të përballen në një ndeshje miqësore në Tiranë të mërkurën. /Telegrafi/