Asistenti i Chelseat, Marco Ianni dënohet me gjobë për festën para Mourinhos

Jose Mourinho (Foto: Catherine Ivill/Getty Images/Guliver)

Asistent-trajneri i Chelseat, Marco Ianni, është gjobitur me 6.000 funte (6.720 euro) për festimin para Jose Mourinhos gjatë barazimit prej 2-2 të Bluve me Manchester Unitedin.

Pas golit të Ross Barkleyt në minutat shtesë ne Stamford Bridge, Ianni bëri një festë të çmendur para trajnerit të Djajve të Kuq.

Ky veprim nxiti edhe reagimin e Mourinhos, me ç’rast u desh ndërhyrja e stafit dhe sigurimit për të penguar një konfrontim mes tyre.

Federata Angleze e futbollit ka vendosur ta dënojë me gjobë asistentin e Maurizzio Sarrit.

Lajmet për CHELSEAN
Lexo po ashtu Lajmet për CHELSEAN

Vendimi i FA është vendosur për shkak të “sjelljes së pahijshme” të Marco Ianni në minutën e 96-të të ndeshjes kundër Manchester Unitedit.

Kujtojmë që në atë ndeshje, Chelsea kaloi në epërsi përmes Antonio Rudigerit, mirëpo me dy golat e tij në pjesën e dytë, Anthony Martial e përmbysi rezultatin.

Sidoqoftë, me golin e tij në minutat shtesë, Ross Barkley bëri që derbi të mbyllej baras. /Telegrafi/

John Terry zbulon historinë e patreguar se si ai udhëhoqi kryengritjen te Chelsea ndaj një trajneri

Klopp e donte lojtarin që sot luan për Liverpoolin, por bordi kërkonte një tjetër - si nisi mosmarrëveshja mes tyre

Rebelohet një lojtar në zhveshtoren e Real Madridit, Ancelotti nuk mund ta menaxhojë më

Arsenali mendon ofertat për Guimaraes dhe Luiz – kjo pasi alternativa kryesore e tyre pëlqen Barcelonën dhe Bayern Munichun

Driblim që ta kujton

Driblim që ta kujton "Fenomenin" - Mbappe turpëroi lojtarin kundërshtar

“Nuk ishte gabim i Araujos, ishte meritë e imja” – Barcola kthehet të flas për momentin vendimtar në ndeshjen Barcelona-PSG