LAJMI I FUNDIT:

Arteta sapo ka bërë diçka që Wenger nuk e ka arritur kurrë si trajner i Arsenalit

Arteta sapo ka bërë diçka që Wenger nuk e ka arritur kurrë si trajner i Arsenalit

Fitorja e Arsenalit ndaj rivalëve Tottenham Hotspur i ka bërë ata të arrijnë një sukses që as Arsene Wenger nuk mundi gjatë periudhës së tij në klub.

Gunners vazhduan marshimin e tyre drejt titullit të parë të Ligës Premier që nga viti 2004 me një fitore 3-2 ndaj rivalëve lokal.

Arsenali arriti të mbajë të drejtat e mburrjes në Londrën Veriore dhe të arrijë një arritje që klubi nuk mund ta menaxhonte as nën drejtimin e trajnerit legjendar.

Përfundon derbi londinez: Arsenali me triumf minimal ndaj Tottenhamit
Lexo po ashtu Përfundon derbi londinez: Arsenali me triumf minimal ndaj Tottenhamit

Për herë të parë në 36 vjet, Arsenali ka arritur fitore të dyfishta në derbi, sipas Squawka.

Topçinjtë në atë kohë drejtoheshin nga George Graham dhe rezultati ishte një fitore identike 3-2 për mysafirët.

Arsenali tani e ka zgjeruar diferencën e tyre në krye të tabelës, megjithatë, gara për titull është ende jashtë kontrollit të tyre pasi kampionët në fuqi, Manchester City, kanë një lojë në dorë.

Guardiola i bindur se Arsenali nuk bën më hapa fals: Tani e dimë se çfarë duhet bërë
Lexo po ashtu Guardiola i bindur se Arsenali nuk bën më hapa fals: Tani e dimë se çfarë duhet bërë

Lojtarët e Artetas humbën nga City i Pep Guardiolas sezonin e kaluar dhe ata do të luten që të mos ndodhë më e njëjta gjë.

Ata kanë vetëm tri ndeshje të mbetura, dy ndeshje në shtëpi kundër Bournemouth dhe Everton të cilët kanë pak për të luajtur, dhe një ndeshje të madhe në udhëtim te Manchester United.

City përballet me një udhëtim të vështirë edhe te Spurs, një lojë që mund të vendosë përfundimisht se ku do të përfundojë titulli. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Dortmundi vishet kuqezi, tifozët shqiptarë me këngë e valle presin ndeshjen e Kombëtares së Shqipërisë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

LIVE: Shqipëri-Itali, gjithçka rreth ndeshjes së parë të kuqezinjve në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë
“E tashmja dhe e ardhmja e shkëlqyer”, Messi i impresionuar nga talenti argjentinas

“E tashmja dhe e ardhmja e shkëlqyer”, Messi i impresionuar nga talenti argjentinas

Ndërkombëtare
Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Përfaqësueset
Ylli i Liverpoolit thyen rekordin 64-vjeçar në Kampionate Evropiane

Ylli i Liverpoolit thyen rekordin 64-vjeçar në Kampionate Evropiane

Përfaqësueset
Kalo në kategori