Arta Nitaj, dje (e martë) ka qenë një nga personazhet më të përfolura në mediat shqiptare për shkak se u komentua se ajo është shoqëruese e një klubi nate në Dubai.

Kjo pasi klubi i quajtur “Billionaire Mansion”, përmes faqes “Thelist” në Instagram, ka promovuar klubin e tyre me imazhin e bukuroshes Nitaj dhe mikes së saj, Stina Bojku.

“Çdo të diele në Billionaire Mansion, është lista e zonjushave të mbrëmjes dhe ne duam të gjithë ju të dini se shampanja është mbi neve këtë natë”, shkruhej në njoftimin e ‘The List’ të bërë më datë 27 dhjetor të vitit 2019.

Arta Nitaj (Foto: Instagram)

Lidhur me këtë një reagim së fundmi e ka bërë vet modelja, duke thënë se nuk dëshmon asnjë shkrim që ajo punon në vendin e lartpërmendur.

“Për ata që dijnë me i lidhë dy fjalë anglisht e që kanë dalë najhere në jetë e di që nuk është problem me kuptu që fotoja ku kam dalë është bërë në një dine klub para një muaj e gjysmë, nuk po shoh poshtë asnjë shkrim që unë punoj aty apo diçka e tillë pos një numër të klubit për rezervime “The List DXB” është event që mbahet çdo të diele në vendin ku shihem unë në foto”.

Një klub nate në Dubai promovon mbrëmje nën shoqërimin e Arta Nitajt dhe shoqes së saj përmes një fotografie në Instagram Një klub nate në Dubai promovon mbrëmje nën shoqërimin e Arta Nitajt dhe shoqes së saj përmes një fotografie në Instagram

“Unë nuk kam etje me i pa njerëzit keq se kam shumë momente të lumtura në jetë me i shiju, smuj me shiju me u knaq me fatkeqësinë e dikujt. Paqe dashuri”, ka shkruar ndër të tjerash ajo.

Përkundër se të shumtën e kohës e kalon në Dubai, Arta nuk ishte deklaruar asnjëherë se është e angazhuar në ndonjë projekt atje. /Telegrafi/