Alisson Becker ishte vendimtar në fitoren e Liverpoolit ndaj West Bromwich Albion duke shënuar golin e fitores në mbyllje të takimit.

Reklama

Portieri i Redsave nuk i mbajti lotët pasi gjyqtari dha shenjë për përfundimin e sfidës që do i mban gjallë shpresat e ekipit të Jurgen Klopp për një vend të Ligën e Kampionëve.

Braziliani ka treguar për Sky Sports arsyen pse qau dhe kujt ia dedikoi golin e fitores.

Alisson nuk mund t’i fshihte emocionet për golin që ia solli tre pikë Liverpoolit – ai dhe Klopp pas ndeshjes shkëmbyen disa fjalë Alisson nuk mund t’i fshihte emocionet për golin që ia solli tre pikë Liverpoolit – ai dhe Klopp pas ndeshjes shkëmbyen disa fjalë

“Në muajin e fundit jam shumë i ndjeshëm, për gjithçka që më ka ndodhur mua dhe familjes time”.

“Mirëpo, futbolli është jeta ime. Kam luajtur me babanë tim prej se jam në mend të mia. Shpresoj që ai të kishte qenë këtu për ta parë, jam i sigurt se ai po feston me Zotin në krah”, ka thënë 28-vjeçari.

Reklama
Reklama

Babai i Alisson humbi jetën para tre muajsh duke u mbytur në një liqen pranë rançit të tij në Brazil, ndërsa futbollisti nuk mori pjesë në varrimin e tij për shkak të kufizimeve si pasojë e pandemisë së coronavirusit. /Telegrafi/