LAJMI I FUNDIT:

Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona
Reklama

Barcelona arkëtoi tri pikë jashtëzakonisht të vështira kundër Portos të mërkurën mbrëma, një rezultat që i bëri dy fitore nga dy në Ligën e Kampionëve këtë sezon.

Lamine Yamal e nisi ndeshjen, hera e parë që luan nga fillimi në kompeticion. Zyrtarisht, ai luajti 80 minuta, megjithëse u largua nga fusha në minutën e 71-të dhe çuditërisht nuk u kthye më.


Sipas Mundo Deportivo, Yamal duhej të përdorte tualetin gjatë pjesës së dytë dhe shfrytëzoi rastin të largohej nga fusha gjatë një pushimi në lojë.

Barcelona fiton ndaj Portos fal pritjeve të jashtëzakonshme të Ter Stegen
Lexo po ashtu Barcelona fiton ndaj Portos fal pritjeve të jashtëzakonshme të Ter Stegen

Megjithatë, ai përfundoi jashtë për nëntë minuta, gjatë asaj kohe Barcelona po luante me 10 lojtarë.

Xavi Hernandez, i cili më vonë konfirmoi se 16-vjeçari vuante nga një problem me stomakun, përfundoi duke e zëvendësuar atë me Marcos Alonson.

Barcelona ishte zyrtarisht me 10 lojtarë më vonë pasi Gavi u përjashtua me karton të kuq në kohën shtesë, por Lamine Yamal ishte mjaft me fat që mungesa e tij nuk ndikoi shumë negativisht në skuadrën e tij. Gjëja kryesore për katalanasit është se ata morën fitoren, gjë që ia dolën.

Në trend Sport

Më shumë
Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

La Liga
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Bukayo Saka vendosi rekord në Ligën e Kampionëve, as Messi nuk mund ta bënte këtë

Bukayo Saka vendosi rekord në Ligën e Kampionëve, as Messi nuk mund ta bënte këtë

Liga e Kampionëve
“Nuk ka qenë kurrë një debat”, Carragher shkakton zemërim me qëndrimin ndaj debatit Messi-Ronaldo

“Nuk ka qenë kurrë një debat”, Carragher shkakton zemërim me qëndrimin ndaj debatit Messi-Ronaldo

Ndërkombëtare
Nëse kalon tutje - 9 kundërshtarët e mundshëm të Man United në raundin e 16-të

Nëse kalon tutje - 9 kundërshtarët e mundshëm të Man United në raundin e 16-të

Liga e Kampionëve
Chelsea e ka gjetur zëvendësuesin e Pochettinos, ai ka 15 trofe të fituar në karrierë

Chelsea e ka gjetur zëvendësuesin e Pochettinos, ai ka 15 trofe të fituar në karrierë

Premier League
Kalo në kategori