Ish-trajneri i Arsenalit dhe një nga më të mëdhenjtë të futbollit në historinë e Arsene Wengerit përsëriti kohët e fundit në një intervistë për televizionin francez se Arsenali në vitin 2013 ishte shumë afër të transferonte Luis Suarezin.

Ky i fundit kishte një klauzolë të blerjes prej 40 milionë eurove në Liverpool dhe Gunnersat ofruan 40 milionë e një euro për ta arritur uruguaianin.

Kjo histori është veçanërisht interesante sepse gjithmonë shkakton historinë e të gjithë lojtarëve të tjerë që francezi dëshironte të sillte, por që dështoi.

Në fakt, strategu i kishte ndjek për së afërmi edhe gjatë kohës sa nuk ishin edhe aq të famshëm, por në disa nuk kishte besuar edhe aq shumë.

Gianluiggi Buffon, Raphael Varane, Paul Pogba, Cristiano Ronaldo e Lionel Messi janë disa prej lojtarëve që sot janë yje botërore të futbollit.

Sot do të paraqesim 11 lojtarët që francezi nuk arriti t’i sjell në Arsenal gjatë qëndrimit më dy dekada te londinezët. /Telegrafi/