Arsenali sërish humb, rrezikon edhe top katërshen (Video)

Arsenali ka pësuar humbje bindëse në udhëtim te West Bromwich Albion me rezultat 3-1.

Dawson ishte ai që pas 12 minutash lojë kaloi në epërsi vendasit pas njas asitimi të sakt të Chadlit.

Gëzimi i Dawson pas golit…

Vetëm tri minuta më vonë, Granit Xhaka me një super harkim asistoi si një artist te Sanchez.

Kiliani u tregua i sakt (15’) për 1-1.

Goli i Sanchez pas asitit të Xhakës…

Arsenali vazhdoi me dominimin e lojës në posedim, por nuk ia dilte të konkretizonte rastet, teksa WBA po tregohej rrezikshëm në kundërsulme.

Robson Kanu një minut pasi hyri në lojë realizoi për 2-1 pas një topi të kthyer në zonë (55’).

Arsenali ka pranuar 2+ gola në 6 nga 7 ndeshjet e fundit si mysafir.

Në minutën e 75-të Dawson e ngriti epërsinë në 3-1 dhe fitoren e sigurt të WBA-së

Me këtë humbje, Arsenali rrezion ta humbë edhe vendin e pestë, nëse Evertoni dhe Manchester United fitojnë në ndeshjet e tyre të kësaj jave në Ligën Premier.

Topçinjt vazhdojnë të kenë 50 pikë, pesë pikë prapa Liverpooli në vendin e katërt me një ndeshje më pak. /Telegrafi/