Sipas ‘globoesporte’ Arsenali është tërhequr nga gara për nënshkrimin e Raphinhas pasi ka nënshkruar me Gabriel Jesusin.

Barcelona, ​​një nga klubet e interesuara për lojtarin e Leeds, tani ka një konkurrent më pak dhe një shans më të madh për të nënshkruar me brazilianin.

Arsenali ka vendosur të largohet në luftën për Raphinhan. Sipas Fabrizio Romanos, ‘Topçinjtë’, të cilët po bënin përpjekje të mëdha për të nënshkruar me lojtarin e Leeds, më në fund kanë nënshkruar me Gabriel Jesus për 52 milionë euro.

Arrihet marrëveshja: Detaje nga kalimi i Jesus te Arsenali – kontrata, sa fiton City dhe detaje të tjera Arrihet marrëveshja: Detaje nga kalimi i Jesus te Arsenali – kontrata, sa fiton City dhe detaje të tjera

Kjo ka bërë që klubi londinez të braktisë ndjekjen e tyre për sulmuesin anësor, sipas ‘globoesporte’. Kjo nga ana tjetër do të thotë që Barca, një nga rivalët e tyre, ka një shans më të madh për të nënshkruar me lojtarin e Leeds në javët në vijim.

I njëjti burim thekson se Raphinha ende dëshiron të kalojë te Barça, të cilët po bëjnë gjithçka për të ulur tarifën prej 50 milionë eurosh që kërkon Leeds.

Klubi anglez dëshiron të zgjidhë situatën e Raphinhas sa më shpejt të jetë e mundur dhe po pret që të hyjë leva e parë ekonomike e Barçës. Sapo të jetë gati, ‘Los Cules’ do të bëjë ofertë për lojtarin. /Telegrafi/