LAJMI I FUNDIT:

Arsenali kërkon rreth 120 milionë euro nga shitjet para përfundimit të afatit kalimtar

Arsenali kërkon rreth 120 milionë euro nga shitjet para përfundimit të afatit kalimtar

Shitet e planifikuara verore të Arsenalit prej 100 milionë funtesh (117 milionë euro) thuhet se do të ndodhin në javën e ardhshme.

Gunners kanë shpenzuar shumë para për blerjen e emrave si Kai Havertz, Jurrien Timber dhe Declan Rice.

Megjithatë, klubi nga Emirates tani duhet të balancojë librat dhe të sigurojë që ato të jenë financiarisht në rregull.

Arsenali është gati të shesë katër lojtarë për të financuar transferimet tjera këtë verë
Lexo po ashtu Arsenali është gati të shesë katër lojtarë për të financuar transferimet tjera këtë verë

Sipas Daily Mail, Arsenali do të punojë për të siguruar largimet e lojtarëve të parëndësishëm që mund të shiten për fonde të konsiderueshme.

Sulmuesi Folarin Balogun është kandidati kryesor për t’u larguar, pasi ai ka një vlerë të lartë.

Balogun nuk ka vend te Arsenal nga menaxheri Mikel Arteta, por klubi e vlerëson atë në 50 milionë funte (58 milionë euro).

Pepe dhe Balogun japin përditësime për të ardhmen te Arsenali
Lexo po ashtu Pepe dhe Balogun japin përditësime për të ardhmen te Arsenali

Një lojtar tjetër që mund të largohet dhe ka oferta nga Arabia Saudite është mbrojtësi Gabriel Magalhaes.

Kieran Tierney ka qenë një objektiv i Newcastle, Aston Villa dhe Real Socieidad; ndërsa Albert Sambi Lokonga kërkohet nga Brighton.

Ofertat mund të vijnë edhe për Rob Holding, Cedric Soares, Nuno Tavares dhe Nicolas Pepe. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Bundesliga
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Bundesliga
Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Bundesliga
“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

La Liga
Real Madridi me kërkesë të Ancelottit i ka ofruar Modricit një pozitë të re në klub

Real Madridi me kërkesë të Ancelottit i ka ofruar Modricit një pozitë të re në klub

La Liga
Kalo në kategori