LAJMI I FUNDIT:

Arsenali favorit për të nënshkruar me Renato Sanches për shkak të dy lojtarëve

Arsenali favorit për të nënshkruar me Renato Sanches për shkak të dy lojtarëve

Arsenali thuhet se ka një “shans të fortë” për të transferuar mesfushorin Renato Sanches në Emirates Stadium këtë verë për shkak të dy lojtarëve në veçanti.

Reklama

Në verën e vitit 2016, emri i Sanches ishte në titujt kryesorë me pothuajse çdo klub të madh në Evropë që dëshironte të nënshkruante me reprezentuesin e talentuar të Portugalisë.

Dhe tani Arsenali thuhet se do të ketë një shans më të mirë për të nënshkruar 23-vjeçarin – një figurë kyçe në triumfin e Lille në Ligue 1 sezonin e kaluar – për shkak të marrëdhënies së tyre pozitive me klubin francez.

Në afatin kalimtar të verës të vitit 2019, Arsenali nënshkroi Nicolas Pepe nga Lille për një tarifë rekord të klubit prej 72 milionë funtesh, duke zgjedhur reprezentuesin e Bregut të Fildishtë para Wilfried Zaha të Crystal Palace.

Vetëm 12 muaj më parë, Topçinjtë thyen vendosmërinë e tyre duke sjellë edhe Gabriel Magalhaes në veri të Londrës, gjithashtu.

Interesante, Lille thuhet se është e hapur për të shitur Sanches për shkak të krizës aktuale të parave në futbollin francez.

Sipas gazetës L’Equipe, Arsenal dhe Liverpooli janë të dy shumë të interesuar për mesfushorin pasi zgjuan interesin e tyre me paraqitjet e tij në Euro 2020.

Liverpooli nis bisedimet me Lille për transferimin e Renato Sanchesit
Lexo po ashtu Liverpooli nis bisedimet me Lille për transferimin e Renato Sanchesit

Lille thuhet se janë në procesin e shitjes së lojtarëve këtë verë për të mbledhur fonde, kështu që një largim i Sanches mirë mund të jetë në letra.

Sanches ka qenë me Lille që nga viti 2019, ku ai kaloi një sezon me Magalhaes para se mbrojtësi të kalonte në Arsenal.

Dhe është ajo marrëdhënie mes dy lojtarëve që po i entuziazmon më shumë tifozët e Arsenalit.

Gabriel kohëve të fundit komentoi “eja në Arsenal” në postimin e fundit të Sanches në Instagram , të cilit portugezi iu përgjigj: “Jam [duke pritur] ftesën tuaj”. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
Kalo në kategori