LAJMI I FUNDIT:

Arsenali deklason PSG-në në miqësoren parasezonale

Arsenali deklason PSG-në në miqësoren parasezonale

Arsenali ka shënuar fitore 5-1 ndaj PSG-së në miqësoren përgatitore të zhvilluar në kuadër të International Champions Cup. 

Reklama

Mesut Ozil pas 13 minutash lojë hapi serinë e golave për 1-0 duke treguar se është në top formë pas Botërorit.

U bënë disa zëvendësime, por gola nuk pati deri në minutën e 60-të, ku shënoi Christopher Nkunku i PSG-së për 1-1.

Alexandre Lacazette riktheu epërsinë për Arsenalin në minutën e 67-të dhe 71-të dhe dy gola për 3-1.

Dy gola tjerë i realizuan Rob Holding dhe Eddie Nketiah në minutat e fundit për 5-1.

Arsenali kështu vazhdon sukseshëm përgatitjet parasezonale nën drejtimin e Unai Emery. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
E kryer, Lionel Messi merr vendim të bashkohet me klubin nga MLS

E kryer, Lionel Messi merr vendim të bashkohet me klubin nga MLS

Ligat tjera
Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Përfundimi i një epoke: Messi nuk do ta arrijë Ronaldon si golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Benzema përmend Ronaldon në deklaratën e tij të parë si lojtar i Al Ittihad

Ligat tjera
Ronaldo: E dija që kalimi në Arabinë Saudite do të hapte derën edhe për shumë të tjerë - tani edhe Benzema erdhi

Ronaldo: E dija që kalimi në Arabinë Saudite do të hapte derën edhe për shumë të tjerë - tani edhe Benzema erdhi

Ligat tjera
Ibrahimovic zgjedh 11-shen më të mirë me bashkëlojtarët që ka luajtur, emëron edhe veten pjesë të formacionit

Ibrahimovic zgjedh 11-shen më të mirë me bashkëlojtarët që ka luajtur, emëron edhe veten pjesë të formacionit

Ndërkombëtare
Lojtarët më të shtrenjtë në historinë e Real Madridit – ku futet në këtë mes Jude Bellingham

Lojtarët më të shtrenjtë në historinë e Real Madridit – ku futet në këtë mes Jude Bellingham

La Liga
Kalo në kategori