Arsenal – Newcastle, formacionet zyrtare – dy shqiptarë titullarë

Arsenali dhe Newcastle United kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Ligën Premier.

Topçinjtë janë nikoqir të Laraskave në takimin e vlefshëm për javën e 26-të, ndeshje që zhvillohet në Emirates nga ora 17:30.

Ekipi i Mikel Artetas vjen në këtë takim pas katër barazimeve radhazi dhe synon t’i kthehet fitores për të mbetur në hap me një pozitë që i dërgon në Evropë.

Në anën tjetër, mysafirët kanë formë pozitive pa humbje në katër ndeshje dhe do të ishin të lumtur me një pikë nga ky udhëtim.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Te vendasit titullar janë edhe dyshja shqiptare, Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi.

Arsenal: Leno; Bellerin, Mustafi, Luiz, Saka; Xhaka, Ceballos; Pepe, Ozil, NKeitah; Aubameyang

Newcastle: Dubravka; Lazaro, Fernandez, Lascelles, Clark, Rose; Almiron, S.Longstaff, Bentaleb, Sant-Maxim; Joelington

/Telegrafi/

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Zbulohet emri i vërtetë i Kylian Mbappes - ka lënë të shokuar fansat e tij

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Zviceranët e provokojnë me pyetje Shaqirin, ai i përgjigjet me fakte: Kur nuk kam qenë i gatshëm për ngjarjet e mëdha?

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes