Arsenali dhe Liverpooli kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen finales të Superkupës së Anglisë që njihet ndryshe edhe si FA Community Shield.

Topçinjtë dhe Reds do të ndeshen mes vete me fillim nga ora 17:30 në stadiumin Wembley të Londrës.

Këto dy skuadra të mëdha vijnë në finalen e Superkupës së Anglisë, pasi Liverpooli ka fituar titullin e Ligës Premier, ndërsa Arsenali trofeun e Kupës FA.

Sikurse Mikel Arteta, ashtu edhe Jurgen Klopp duan ta fitojnë këtë trofe, pasi prestigji është i lartë dhe nis sezoni i ri me një trofe.

Trajnerët e të dyja skuadrave i kanë bërë disa ndryshime të vogla për këtë ndeshje.

Te londinezët nga minuta e parë luan edhe mesfushori shqiptar, Granit Xhaka.

Liverpool: Alisson; Wlliams, Van Dijk, Gomez, Robertson; Fabinho, Wijnaldum, Milner; Salah, Mane, Firmino.

Arsenal: Martinez; Bellerin, Holding, David Luiz, Tierney; Maitland-Niles, Elneny, Xhaka, Saka; Nketiah, Aubameyang.

/Telegrafi/