Arsenali e ka mposhtur Newcastle Unitedin me rezultat 3-0 në kuadër të javës së 19-të në Ligën Premier.

Golat për The Gunners i realizuan Pierre-Emerick Aubameyang me dy dhe Bukayo Saka.

Arsenali ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.21, me Newcastlen që u vlerësua 6.10.

Arsenali u rikthehet fitoreve në triumfin me shumë stil ndaj Newcastles Arsenali u rikthehet fitoreve në triumfin me shumë stil ndaj Newcastles

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë takim ishte Saka, që mori notën 8.6.

Paraqitje brilante pati edhe Granit Xhaka që u vlerësua me 7.5.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte Ciaran Clark me notën 5.7.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Foto: WhoScored

Foto: WhoScored

/Telegrafi/