LAJMI I FUNDIT:

Arsenal 0-2 City: Notat e lojtarëve, Mustafi në mesin e më të mirëve

Arsenal 0-2 City: Notat e lojtarëve, Mustafi në mesin e më të mirëve
Mustafi në tentim për të ndalur Sterlingun (Foto: Getty Images)

Manchester City ka fituar në ndeshjen e parë në Ligën Premier për sezonin 2018/19.

Skuadra e Pep Guardiolas ka fituar me rezultat 0-2 ndaj Arsenalit në Emirates.


Ishte Raheem Sterling ai që shënoi i pari në minutën e 14, ndërsa Bernardo Silva në minutën e 64.

Bernardo Silva gjatë festës së golit ndaj Arsenalit (Foto: Getty Images)

Më i miri ishte Sterling, ndërsa me notë të lartë u vlerësua edhe Benjamin Mendy, i cili asistoi dy herë në këtë takim.

Te mysafirët paraqitje të mirë bëri edhe mbrojtësi anglez, Kyle Walker.

Shkodran Mustafi gjatë një momenti të ndeshjes mes Arsenalit dhe Man Cityt (Foto: Getty Images)

Te Arsenali më i miri ishte portieri Petr Cech, por edhe mbrojtësi shqiptar Shkodran Mustafi.

Ndërsa Granit Xhaka, ashtu si edhe mesfusha e Arsenalit nuk kaluan testin në këtë ndeshje. /Telegrafi/

Notat e Arsenalit:

Notat e Man Cityt:

Në trend Sport

Më shumë
Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Përfaqësueset
Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Serie A
Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Premier League
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

La Liga
Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bundesliga
Kalo në kategori