LAJMI I FUNDIT:

Arrin në kishë trupi i pajetë i Alexei Navalnyt – Kremlini nuk do të dëshironte të shfaqeshin këto pamje në Moskë

Arrin në kishë trupi i pajetë i Alexei Navalnyt – Kremlini nuk do të dëshironte të shfaqeshin këto pamje në Moskë

Trupi i pajetë i opozitarit rus, Alexei Navalny më në fund i është dorëzuar familjarëve të tij.

Një veturë që bartte trupin e 47-vjeçarit tashmë ka arritur në kishën e Moskës ku do të mbahet ceremonia e lamtumirës, raporton skynews.


Navalny për herë të fundit u pa i gjallë gjatë ditës së djeshme - shfaqen pamjet ku shihet duke buzëqeshur dhe u tallur me gjyqtarët
Lexo po ashtu Navalny për herë të fundit u pa i gjallë gjatë ditës së djeshme - shfaqen pamjet ku shihet duke buzëqeshur dhe u tallur me gjyqtarët

Turmat e njerëzve që kanë ardhur për t’i dhënë lamtumirën politikanit është “një pamje që Kremlini nuk donte ta shihte”.

“Ata nuk dëshironin të shihnin dhjetëra mijëra njerëz në varrimin e Navalnyt, i cili prej autoriteteve ruse u konsiderua si ushtar i perëndimit”, shkruan skynews.

Kremlini ka njoftuar sot se çdo mbledhje e paligjshme për Navalnyn, do të thotë shkelje e ligjit.

Zëdhënësi Dmitry Peskov u tha gazetarëve se nuk do të jepte asnjë vlerësim për ish-opozitarin si figurë politike dhe nuk kishte asgjë për t’u thënë të afërmve të tij.

Ndryshe, Navalny vdiq më 16 shkurt në një burg rus, ku po vuante disa dënime në saje të akuzave të sajuara. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Po shoqëronte kryeministrin hungarez drejt aeroportit të Shtutgartit pas ndeshjes në Euro 2024, humb jetën një polic gjerman

Po shoqëronte kryeministrin hungarez drejt aeroportit të Shtutgartit pas ndeshjes në Euro 2024, humb jetën një polic gjerman

Evropa
Shefi i inteligjencës ushtarake ukrainase, tregon nëse Rusia do të përdorte armët bërthamore në rast të humbjes së kontrollit mbi Krimenë

Shefi i inteligjencës ushtarake ukrainase, tregon nëse Rusia do të përdorte armët bërthamore në rast të humbjes së kontrollit mbi Krimenë

Evropa
Ishin futur në strehimore me shpresën se do të shpëtojnë, militantët e Hamasit hedhin granata dore në bunkerin ku ishin dhjetëra civilë

Ishin futur në strehimore me shpresën se do të shpëtojnë, militantët e Hamasit hedhin granata dore në bunkerin ku ishin dhjetëra civilë

Azia
Ukrainasit përdorin për herë të parë raketat e veçanta amerikane mbi trupat ruse, lansohen nga HIMARS-i

Ukrainasit përdorin për herë të parë raketat e veçanta amerikane mbi trupat ruse, lansohen nga HIMARS-i

Evropa
Zelensky zëvendëson komandantin e forcave ukrainase Sodol me gjeneral brigade Hnatov

Zelensky zëvendëson komandantin e forcave ukrainase Sodol me gjeneral brigade Hnatov

Evropa
Një vend i cili është pothuajse tërësisht mysliman pritet të ndalojë hixhabin

Një vend i cili është pothuajse tërësisht mysliman pritet të ndalojë hixhabin

Azia
Kalo në kategori