LAJMI I FUNDIT:

Arrihet marrëveshja mes palëve, Gentrit Halili e vazhdon karrierën në Kroaci

Arrihet marrëveshja mes palëve, Gentrit Halili e vazhdon karrierën në Kroaci

Mbrojtësi i ri ferizajas, Gentrit Halili pritet ta vazhdojë karrierën në Superligën e Kroacisë, te skuadra Varazdin.

Reklama

21-vjeçari ishte njëri nga zbulimet e sezonit duke qenë i padiskutueshëm në formacionin e Ferizajt.

Paraqitjet e tij të mira bënë që Halili të përfundoj në radarin e shumë klubeve të njohura nga Kosova, Shqipëria, Maqedonia e Veriut, por edhe kampionate tjera në Ballkan.

Shkëlqeu me Ferizajn, Gentrit Halili merr oferta të rëndësishme nga Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut
Lexo po ashtu Shkëlqeu me Ferizajn, Gentrit Halili merr oferta të rëndësishme nga Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut

Ditë më parë, Telegrafi kishte informuar se Partizani dhe Vllaznia nga Superliga e Shqipërisë dhe Struga nga Maqedonia e Veriut i kishin bërë ofertë për Halilit, ndërsa më vonë garës i ishin bashkuar edhe Ballkani e Skënderbeu.

Megjithatë, djaloshi nga Ferizaj pritet ta vazhdojë karrierën në Superligën e Kroacisë.

Telegrafi mëson se Halili do të bëhet pjesë e klubit Varazdin, pasi palët kanë arritur tashmë marrëveshje dhe kanë mbetur vetëm edhe disa detaje për t’u zyrtarizuar transferimi i talentit kosovar në klubin kroat.

Oferta e klubit kroat thuhet se ishte më e mira dhe ideja për të luajtur në një kampionat të fortë ishin ato që bindën Halilin.

Ndryshe, Halili këtë edicion ka zhvilluar 34 ndeshje ku ka realizuar edhe katër gola pasi njihet si një nga futbollistët më të rrezikshëm nga ndërprerjet. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës

Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
Kalo në kategori