LAJMI I FUNDIT:

Shkëlqeu me Ferizajn, Gentrit Halili merr oferta të rëndësishme nga Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut

Shkëlqeu me Ferizajn, Gentrit Halili merr oferta të rëndësishme nga Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut

Gentrit Halili ka qenë ndër zbulimet e këtij sezoni në Albi Mall Superligë.

Reklama

Qendërmbrojtësi i talentuar ka shkëlqyer me fanellën e Ferizajt në qendër të mbrojtjes, por ai ka bërë mjaftë mirë edhe në sulm me gola të shënuar.

Por rënia e Ferizajt nga elita e futbollit kosovar mund të bëj lojtarin të ndryshoj ambient, pasi kontrata me klubin bardhekaltër i ka skaduar.

Telegrafi Sport ka mësuar ekskluzivisht se Halili ka rënë në radarin e tre skuadrave shqiptare, jashtë kufijve të Kosovës.

Kampioni në fuqi i Maqedonisë së Veriut, FC Struga ka kontaktuar prej kohësh mbrojtësin e talentuar.

Por jo vetëm Struga, pasi edhe dy klubet e mëdha shqiptare, Vllaznia e Shkodrës dhe Partizani i Tiranës kanë shprehur interesim për qendërmbrojtësin ferizajas.

21-vjeçari ka ofertat në tavolinë nga tre klubet, derisa për të ardhmen pritet të vendos javëve të ardhshme, pasi po pret oferta edhe nga jashtë Kosovës ku nuk kanë munguar interesimet nga disa klube.

Sigurisht që për të kanë shprehur edhe klubet më të mira në Kosovë dhe Halili do të vendos së shpejti se ku do ta vazhdoj karrierën.

Halili këtë edicion ka zhvilluar 34 ndeshje ku ka realizuar edhe katër gola pasi njihet si një nga futbollistët më të rrezikshëm nga ndërprerjet. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Nga buja mediatike, mënyra si ndodhi dhe mesazhet e shqiptarëve: Armand Duka rrëfehet si zv.president i UEFA-s

Nga buja mediatike, mënyra si ndodhi dhe mesazhet e shqiptarëve: Armand Duka rrëfehet si zv.president i UEFA-s

Kombëtarja e Shqipërisë

"Sulmuesi që i ka munguar Chelseat, nuk duket si një lojtar që ka munguar për 11 muaj" - gazeta britanike me fjalë të mëdha për Armando Brojën

Premier League
“Fadil Vokrri” mund të mos rinovohet fare, Çeku zbulon arsyet

“Fadil Vokrri” mund të mos rinovohet fare, Çeku zbulon arsyet

Përfaqësuesja e Kosovës
Nainggolan nuk ndryshon kurrë, ofendon rëndë Interin dhe tifozët zikaltër

Nainggolan nuk ndryshon kurrë, ofendon rëndë Interin dhe tifozët zikaltër

Serie A

"Nuk kemi nevojë për sulmues, kemi Armando Brojën" - Pochettino beson shumë te ylli shqiptar

Premier League
Kalo në kategori