Policia në Pejë ka arrestuar një person, pasi që i njëjti më 7 prill të këtij viti duke detyruar viktimën  i ka kërkuar një shumë parash prej 3000€, në të kundërtën do të ia rrënojë shtëpinë.

I dyshuari është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje. /Telegrafi/