LAJMI I FUNDIT:

Arrestohet një person në Leposaviq

Arrestohet një person në Leposaviq
Foto: Ilustrim

Një person është arrestuar në Leposaviq, pasi që i njëjti kishte kaluar ilegalish kufirin.

Kështu ka njoftuar policia përmes raportit 24 orësh.

“Është shoqëruar në stacionin policore i dyshuari mashkull kosovar, pasi që i njëjti kishte kaluar kufirin ilegalisht nga Serbia për në Republikën e Kosovës.


Me vendim të prokurorit pas intervistimit i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt”, ka njoftuar policia./Telegrafi/