Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj në Matiqan pasi që të njëjtit kishin organizuar lojëra të fatit në lokalin e tyre.

Sipas raportit të policisë, gjatë kontrollit janë gjetur dhe sekuestruar katër aparate si provë materiale.

Me vendim të prokurorit pas intervistimit të dyshuarit janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.