Trajneri spanjoll, Pep Guardiola, ka regjistruar një tjetër sukses në futbollin anglez duke e fituar kampionatin dhe dy kupa të tjera.

Machester City shkroi historinë duke fituar tre tituj vendor në Angli, prandaj festa ishte e madhe.

Të gjitha lajmet nga Pep Guardiola Të gjitha lajmet nga Pep Guardiola

Pas paradës së zakonshme nëpër rrugët e Mançesterit, lojtarët dhe stafi kanë festuar në mënyra të shumta.

Në këto festime është përfshirë edhe trajneri Pep Guardiola, i cili është lëshuar i gjithi në ritmet e muzikës.

Në rrjetet sociale është publikuar një video, në të cilën shihet spanjolli duke kënduar e vallëzuar nën ritmet e hitit të Madonnas, “Like a Prayer”, të cilin e interpretonte një këngëtare lokale. /Telegrafi/