Sulmuesi i Barcelonës, Antoine Griezmann dhe gruaja e tij, Erika Choperena, kanë mirëpritur fëmijën e tretë së bashku.

Çifti u bënë prindër të një vajze të cilën e kanë pagëzuar me emrin, Alba Griezmann.

Është mjaft interesante pasi të tre fëmijët e futbollistit kanë lindur më 8 prill.

Antoine Griezmann (Foto: Twitter)

Lajmin e ka bërë të ditur vet ylli i Barcelonës përmes një postimi të publikuar në Twitter.

“Alba Griezmann, 8 prill 2021”, ka shkruar ai.

Të gjitha lajmet nga Antoine Griezmann Të gjitha lajmet nga Antoine Griezmann

Fëmija i parë i Antoine ka lindur më 8 prill të 2016, tjetri fëmijë në 2019 dhe tanimë i treti në 2021.

Antoine Griezmann (Foto: Twitter)

Çifti ndërkohë janë martuar në vitin 2017 pas pesë vitesh njohje së bashku.

Ata filluan takimet me njëri-tjetrin në 2011, por zyrtarizuan romancën e tyre në 2012.

Erika tani njihet si yll i rrjeteve sociale marrë parasysh që vetëm në Instagram numëron 327 mijë ndjekës.

Ajo ka lindur në Spanjë dhe momentalisht është 31 vjeçe. /Telegrafi/

View this post on Instagram

A post shared by EriKA Choperena (@eri_chope)