LAJMI I FUNDIT:

Anthony Joshua shpjegon pse nuk është i emocionuar për luftën e Jermaine Franklin

Anthony Joshua shpjegon pse nuk është i emocionuar për luftën e Jermaine Franklin

Anthony Joshua ka pranuar se nuk është i emocionuar për luftën e tij me Jermaine Franklin sepse nuk është në stadiumin wembley.

Reklama

Boksieri 33-vjeçar do të rikthehet në ring të shtunën, pasi pësoi humbje të njëpasnjëshme ndaj Oleksandr Usyk në ndeshjet e tij të kaluara.

‘AJ’ luftoi në Wembley kur humbi titujt e tij ndaj ukrainasit në shtator të vitit 2021 me revanshin e tyre gushtin e kaluar që u zhvillua në Arabinë Saudite.

Këtë të shtunë Anthony Joshua rikthehet në ring, në rast se humbë - paralajmëron pensionimin
Lexo po ashtu Këtë të shtunë Anthony Joshua rikthehet në ring, në rast se humbë - paralajmëron pensionimin

Joshua lufton në arenën O2 për herë të parë në pothuajse shtatë vjet kur ai përballet me Franklin, i cili pësoi humbjen e tij të parë profesionale nëntorin e kaluar ndaj Dillian Whyte në një vendim të diskutueshëm.

Joshua ka pohuar se lufta në arenën O2 është diçka që nuk e emocionon atë dhe ai do të preferonte të boksonte në Wembley.

Anthony Joshua nuk trajtohet më "si Zot" përpara rikthimit në ring
Lexo po ashtu Anthony Joshua nuk trajtohet më "si Zot" përpara rikthimit në ring

Kur u pyet nëse ishte i emocionuar për luftën, Joshua u tha gazetarëve: “Jo sepse, nuk është Wembley. Është një deklaratë e madhe për të mbushur një stadium. Do të doja të mbushja përsëri një stadium, por nuk po ankohem. Unë jam këtu për të luftuar, qoftë në Wembley apo këtu ku është. Unë duhet të marr atë që kam para meje, por patjetër që do të doja të ishte Wembley gjithë ditën”.

Joshua po punon me trajnerin e tij të tretë në hapësirën e dy viteve pasi Derrick James do të kërkojë ta udhëheqë atë drejt fitores kundër Franklin. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Ilkay Gundogan 'pajtohet me një marrëveshje trevjeçare' për t'u larguar nga Man City

Ilkay Gundogan 'pajtohet me një marrëveshje trevjeçare' për t'u larguar nga Man City

Ndërkombëtare
Më në fund zgjidhet debati për 'GOAT', tashmë ka një fitues të qartë

Më në fund zgjidhet debati për 'GOAT', tashmë ka një fitues të qartë

Ndërkombëtare
Tuchel kërkon largimin e shtatë yjeve nga Bayern Munichu këtë verë, Sadio Mane mund të jetë largimi kryesor

Tuchel kërkon largimin e shtatë yjeve nga Bayern Munichu këtë verë, Sadio Mane mund të jetë largimi kryesor

Bundesliga
Zyrtare: Konrad Laimer, lojtar i ri i Bayern Munichut

Zyrtare: Konrad Laimer, lojtar i ri i Bayern Munichut

Bundesliga
Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Zbulohet klubi dhe oferta për Sergio Ramosin nga Arabia Saudite

Ligat tjera
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Kalo në kategori