Los Angeles Lakers janë futur në një formë fantastike, pasi kanë marrë edhe fitoren e tretë radhazi dhe të tetën në 10 sfidat e fundit.

Reklama

Skuadra nga Kalifornia ishte mysafirë i Washingtwon Wizards dhe arriti fitore me 11 pikë diferencë 119:130.

Fitorja e skuadrës mysafire në asnjë moment nuk ishte në rrezik pasi epërsia e tyre ishte e madhe gjatë gjithë ndeshjes, madje herë pas here shkonte deri në 29 pikë epërsi.

View this post on Instagram

A post shared by NBA (@nba)

Anthony Davis ka bërë një paraqitje spektakolare ku e mbylli ndeshjen me 55 pikë, 17 kërcime e një asistim.

Paraqitje fantastike kishte edhe LeBron James pasi realizoi 29 pikë, kishte tetë kërcime e gjashtë asistime, derisa Walker shtoi 20 pikë të tjera.

Reklama

Te vendasit më efikasi ishte qendra letoneze Kristaps Porzingis me 27 pikë e nëntë kërcime, por që nuk ishin të mjaftueshme për fitore. /Telegrafi/

Reklama