Aktorja amerikane, Jennifer Aniston, ka kërkuar nga njerëzit që të mbajnë maska në mënyrë që të mbrohen nga infeksioni me coronavirus.

Ylli hollivudian ka bërë një publikim në Instagram, në të cilin shfaqet duke mbajtur maskë.

Këtë postim, ajo e ka shoqëruar me një mesazh të gjatë dedikuar fansave të saj, nga të cilët kërkon që t’i respektojnë rregullat për t’u mbrojtur nga infeksioni me COVID-19.

“E kuptoj që maskat janë të pakëndshme dhe të papërshtatshme. Mirëpo, a nuk mendoni se është më keq që kompanitë po mbyllen, njerëzit mbesin pa punë, punëtorët shëndetësore kanë arritur në një pikë të rraskapitjes absolute”.

“Dhe aq shumë jetë i ka marrë ky virus, sepse nuk kemi bërë mjaftueshëm. Vërtet besoj se njerëzit janë në qenie të mira, ashtu që mendoj se së bashku mund t’ia dalim”.

“Megjithatë, ka shumë njerëz në vendin tonë që refuzojnë t’i ndërmarrin hapat konkretë dhe të domosdoshëm që ta rrafshojnë kurbën, ashtu që të jemi të sigurt nga njëri-tjetri”, ka shkruar mes tjerash Aniston. /Telegrafi/

View this post on Instagram

I understand masks are inconvenient and uncomfortable. But don’t you feel that it’s worse that businesses are shutting down… jobs are being lost… health care workers are hitting absolute exhaustion. And so many lives have been taken by this virus because we aren’t doing enough. ⠀ ⠀ I really do believe in the basic goodness of people so I know we can all do this 🥰 BUT still, there are many people in our country refusing to take the necessary steps to flatten the curve, and keep each other safe. People seem worried about their “rights being taken away” by being asked to wear a mask. This simple and effective recommendation is being politicized at the expense of peoples’ lives. And it really shouldn’t be a debate 🙏🏼 ⠀ ⠀ If you care about human life, please… just #wearadamnmask 😷 and encourage those around you to do the same ❤️

A post shared by Jennifer Aniston (@jenniferaniston) on Jun 30, 2020 at 2:18pm PDT