LAJMI I FUNDIT:

Anglia në kërkim të fitores ndaj Hungarisë – formacionet zyrtare

Anglia në kërkim të fitores ndaj Hungarisë – formacionet zyrtare

Anglia është nikoqire e Hungarisë në Molineux Stadium, ku zhvillohet ndeshja e katërt në kuadër të Grupit 3 në Ligën A të Ligës së Kombeve.

Tre Luanët akoma nuk i janë gëzuar fitores pas tri ndeshjeve dhe ndodhen në fund të grupit me vetëm dy pikë, nga dy barazime dhe një humbje.

Në anën tjetër, hungarezët kanë një fitore, një barazim dhe një humbje, dhe me katër pikë pozicionohen në vend të dytë.

Trajnerët Gareth Southgate dhe Marco Rossi i kanë zgjedhur formacionet, me të cilat do ta nisin takimin.

Formacioni startues i Anglisë: Ramsdale; Walker, Stones, Guehi, James; Bellingham, Phillips, Gallagher; Saka, Kane, Bowen.

Formacioni startues i Hungarisë: Dibusz; Lang, Orban, At.Szalai; Fiola, Schafer, A.Nagy, Styles; Sallai, Szoboszlai; Ad.Szalai.

/Telegrafi/

(Foto: uefa.com)

Në trend Sport

Më shumë
Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Bundesliga
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Bundesliga
Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Bundesliga
“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

La Liga
Real Madridi me kërkesë të Ancelottit i ka ofruar Modricit një pozitë të re në klub

Real Madridi me kërkesë të Ancelottit i ka ofruar Modricit një pozitë të re në klub

La Liga
Kalo në kategori