LAJMI I FUNDIT:

Angli 3-0 Skoci, notat e lojtarëve (Foto)

Angli 3-0 Skoci, notat e lojtarëve (Foto)

Anglia ka fituar me lehtësi përball Skocisë me rezultat 3-0.

‘Tre Luanët’ kanë shënuar edhe një fitore në Grupin F, duke udhëhequr me 10 pikë pas katër ndeshjeve eliminatore të zhvilluara.


Golat për Anglisë u shënuan nga Daniel Sturridge (24’), Adam Lallana (50’) dhe Gary Cahill (61’).

Anglia e fortë për Skocinë, ruan kreun e grupit (Video)
Lexo po ashtu Anglia e fortë për Skocinë, ruan kreun e grupit (Video)

Whoscored tashmë ka publikuar notat e futbollistëve të të dyja kombëtareve, varësisht nga paraqitja e tyre në këtë ndeshje.

Sipas kësaj faqe, futbollisti me notën më të lartë ishte mbrojtësi Kyle Walker, i cili u notua me 8.8, ndërsa nota më e ulët i takoi portierit Gordon, që u notua me 5.2. /Telegrafi/

Angli: 

notat-anglia
Paraqitje të lartë patën edhe Rose dhe Lallana

Skoci:

notat-anglia
Edhe paraqitja e Morrison dhe Berra lë shumë për të dëshiruar

Në trend Sport

Më shumë
Zinchenko befason të gjithë, luajti Counter-Strike dhe fitoi ndaj ekipit nga Kosova

Zinchenko befason të gjithë, luajti Counter-Strike dhe fitoi ndaj ekipit nga Kosova

eSports
Klubet që nuk kanë rënë kurrë nga liga elitare, listë në të cilën nuk është më Santos

Klubet që nuk kanë rënë kurrë nga liga elitare, listë në të cilën nuk është më Santos

Ndërkombëtare
Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Përfaqësueset
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
Vjen nga Bundesliga, Liverpooli ka gati milionat për zëvendësuesin e Joel Matip

Vjen nga Bundesliga, Liverpooli ka gati milionat për zëvendësuesin e Joel Matip

Premier League
Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Serie A
Kalo në kategori