LAJMI I FUNDIT:

Anglia e fortë për Skocinë, ruan kreun e grupit (Video)

Anglia e fortë për Skocinë, ruan kreun e grupit (Video)

Kombëtarja angleze ka shënuar fitore 3-0 ndaj Skocisë.

Në ndeshjen e vlefshme për Grupin F, skuadra e drejtuar nga Gareth Southgate ka shënuar fitore të lehtë ndaj skocezëve.


Anglia ishte më e mirë në të dy pjesët e ndeshjes, duke pasur siguri në lojën e tyre dhe duke mos e rrezikuar asnjëherë fitore.

sturridge1

Goli i parë i anglezëve erdhi në minutën e 24-të me anë të sulmuesit Daniel Sturridge, i cili shënoi pas asistimit të Kyle Walker dhe me këtë rezultat përfundoi pjesa e parë.

Edhe pjesa e dytë foli në të mirë të ‘Tre Luanëve’, ku në këtë pjesë shënuan dy herë.

lalllan1

Së pari ishte mesfushori i Liverpoolit, Adam Lallana, i cili dyfishoi epërsinë në minutën e 50-të pas asistimit të Danny Rose.

Ndërsa, golin e tretë dhe të fundit e shënoi në minutën e 61-të mbrojtësi i Chelseat, Gary Cahill, pasi më parë u shërbye nga Wayne Rooney. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zinchenko befason të gjithë, luajti Counter-Strike dhe fitoi ndaj ekipit nga Kosova

Zinchenko befason të gjithë, luajti Counter-Strike dhe fitoi ndaj ekipit nga Kosova

eSports
Klubet që nuk kanë rënë kurrë nga liga elitare, listë në të cilën nuk është më Santos

Klubet që nuk kanë rënë kurrë nga liga elitare, listë në të cilën nuk është më Santos

Ndërkombëtare
Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Përfaqësueset
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
Vjen nga Bundesliga, Liverpooli ka gati milionat për zëvendësuesin e Joel Matip

Vjen nga Bundesliga, Liverpooli ka gati milionat për zëvendësuesin e Joel Matip

Premier League
Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Serie A
Kalo në kategori