LAJMI I FUNDIT:

Angli 0-0 Skoci, notat e lojtarëve: James dhe Mount më të mirët

Angli 0-0 Skoci, notat e lojtarëve: James dhe Mount më të mirët

Anglia dhe Skocia kanë ndarë pikët në ndeshjen e xhiros së dytë të vlefshme për Grupin D të Kampionatit Evropian.

Reklama

Dy rivalët e përbetur kanë zhvilluar një ndeshje shumë të luftuar, por që në fund munguan golat dhe ndeshja përfundoi ashtu siç filloi me rezultat të barabartë 0-0.

Të dyja ekipet kombëtare patën raste të mira shënimi, por që gola nuk pati.

Dyshja e Chelseat, Reece James dhe Mason Mount ishin dy lojtarët me notat më të mëdha te Anglia.

Ndërkohë te skocezët qendërmbrojtësi Grant Henley mori notën më të lartë.

Pas dy xhiroeve, Anglia ndanë pozitën e parë me Republikën Çeke me nga katër pikë, derisa Skocia është e fundit me një pikë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

Bellingham pyetet nga gazetarët se kush është futbollisti më i mirë në botë? Përgjigja e tij i befason të gjithë

La Liga
Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Rregulli i Ligës Premier që mund të bëjë që ndeshja mes Tottenhamit dhe Liverpoolit të riluhet

Premier League
Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Merret vendimi brutal ndaj gjyqtarit që bëri gabimin trashanik në ndeshjen Tottenham-Liverpool

Premier League
Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Arsyeja e çuditshme pse Lamine Yamal ‘u zhduk’ për nëntë minuta në ndeshjen Porto-Barcelona

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Arbnor Muja shënon golin e parë në Ligën e Kampionëve - driblim dhe goditje e saktë që përfundoi në rrjetë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori