LAJMI I FUNDIT:

Angel di Maria i kërkon Alejandro Garnacho të kopjojë Lionel Messin, jo Cristiano Ronaldon

Angel di Maria i kërkon Alejandro Garnacho të kopjojë Lionel Messin, jo Cristiano Ronaldon

Angel di Maria i ka kërkuar Alejandro Garnachos që të kopjojë festimet e golave ​​të Lionel Messit në vend të Cristiano Ronaldos.

Legjenda argjentinase vlerësoi gjithashtu zhvillimin e shpejtë të Garnachos si për klubin ashtu edhe për Argjentinën.


Duke folur për gazetën argjentinase Ole, Di Maria tha për lojtarin: “Ai është shumë i shpejtë, ai ka aftësi të jashtëzakonshme”.

Messi largon nga lista e ndjekësve Garnachon për shkak të qëndrimit të tij për Ronaldon
Lexo po ashtu Messi largon nga lista e ndjekësve Garnachon për shkak të qëndrimit të tij për Ronaldon

“Ai do ta fitojë me përvojë dhe me ardhjen në kombëtare, është një vend ku mëson shumë dhe vazhdon të përmirësohesh”.

“Ai ka një të ardhme shumë të madhe. Varet nga ai, nga koka e tij, që të jetë në gjendje ta përballojë atë. Nuk kam shumë për të thënë, ka një arsye që ai po luan për Manchester United”.

Garnacho është i njohur për kopjimin e festës së Ronaldos, pasi e ka idol lojtarin te Man United. Megjithatë, Di Maria dëshiron që adoleshenti të imitojë Messin.

Di Maria shtoi: “E vetmja gjë që nuk do të bëja është të festoja si Cristiano. Unë do të shënoja golin dhe do të bëja ashtu siç bën Messi. Unë do të qëndroj me këtë”. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Përfaqësueset
Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Kombëtarja e Shqipërisë
Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Përfaqësueset
“Luftuam fortë në çdo ndeshje”, Sylvinho deklaron se Shqipëria u eliminua me kokën lart

“Luftuam fortë në çdo ndeshje”, Sylvinho deklaron se Shqipëria u eliminua me kokën lart

Kombëtarja e Shqipërisë
A ishte reagim me vonesë në tronditjen e Varga - reagon zyrtarisht UEFA

A ishte reagim me vonesë në tronditjen e Varga - reagon zyrtarisht UEFA

Përfaqësueset
Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Berat Gjimshiti me mesazh për tifozët dhe lojtarët e rinj të kombëtares

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori