LAJMI I FUNDIT:

Andi Zeqiri largohet me barelë nga fusha, pritet të mungojë në ndeshjet e marsit

Andi Zeqiri largohet me barelë nga fusha, pritet të mungojë në ndeshjet e marsit

Andi Zeqiri nuk pritet të luajë ndaj Serbisë dhe Bjellorusisë, pasi ka pësuar lëndim në humbjen 3-0 të Baselit nga Young Boys.

Reklama

Pas vetëm 14 minutash lojë, lojtari me prejardhje nga Kosova pësoi lëndim të rëndë dhe u detyrua ta lëshonte fushën në lot.

Zeqiri ishte i ftuar nga Zvicra për sfidat fillimisht ndaj Serbisë dhe Bjellorusisë, ndërsa më vonë do të luajnë ndaj Izraelit në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian që do të mbahet në Gjermani në vitin 2024.

Zvicra publikon listën për ndeshjet e muajit mars, Xhaka dhe Shaqiri pjesë e saj - Andi Zeqiri ftohet sërish
Lexo po ashtu Zvicra publikon listën për ndeshjet e muajit mars, Xhaka dhe Shaqiri pjesë e saj - Andi Zeqiri ftohet sërish

Por, duket se ky lëndim do ta penalizoj atë nga këto ndeshje dhe në shikim të parë, ai do të jetë për një kohë të gjatë jashtë fushe.

Përveç tij, të ftuar nga Helvetikët janë ftuar dhe Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri, ndërsa as ky i fundit nuk do të mund të paraqitet shkaku i lëndimit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Mbappe e goditi me top në fytyrë një vajzë para ndeshjes – ai e nxori nga tribunat për ta dërguar te mjeku, pas ndeshjes i bëri një dhuratë

Ligue 1
Xhaka publikon një fotografi ku paralajmëron largimin nga Arsenali: Faleminderit Gunners

Xhaka publikon një fotografi ku paralajmëron largimin nga Arsenali: Faleminderit Gunners

Premier League
Bayern Munich ia kishte ndaluar Oliver Kahnit të udhëtonte në Koln në ditën kur u shpallën kampion të Gjermanisë

Bayern Munich ia kishte ndaluar Oliver Kahnit të udhëtonte në Koln në ditën kur u shpallën kampion të Gjermanisë

Bundesliga
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Salihamidzic reagon pasi u shkarkua nga Bayerni: Nuk ishte një situatë e lehtë, por kjo skuadër do ta fitoj Ligën e Kampionëve

Bundesliga
Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

Si mund të luajë Real Madridi në vitin 2024 pas transferimit të Kylian Mbappes, kush do të ishte në 11-shen startuese

La Liga
Kalo në kategori