LAJMI I FUNDIT:

Ancelotti del kundër Perezit për largimin e një lojtari

Ancelotti del kundër Perezit për largimin e një lojtari

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti thuhet se nuk dëshiron të humbasë Ferland Mendyn, i cili aktualisht është mbrojtësi i parë i majtë i italianit, në afatin kalimtar të verës.

Gjatë muajve të fundit, interesimi i Los Blancos për nënshkrimin e mbrojtësit të majtë të Bayern Munichut, Alphonso Davies thuhet se ka përjetuar një ndryshim. Ata po monitorojnë situatën e kontratës së lojtarit me gjigantët e Bundesligës.


Si rezultat, hierarkia e Real Madrid mendohet të jetë e prirur për të fituar para nga Mendy për të akomoduar Davies në radhët e tyre sezonin e ardhshëm. Megjithatë, sipas Diario AS, Ancelotti nuk është një mbështetës i qëndrimit të klubit të tij.

Perez po ia transferon Ancelottit dy lojtarë sensaconal në verë
Lexo po ashtu Perez po ia transferon Ancelottit dy lojtarë sensaconal në verë

Ndërkohë që drejtuesit e Los Merengues synojnë të mbajnë ardhjen e verës Fran Garcia si rezervë të Davies, Ancelotti nuk është i prirur të ndahet me Mendyn. 64-vjeçari i ka dhënë francezit 12 starte në 14 ndeshjet e fundit të ekipit të tij në të gjitha garat në sezonin e ardhshëm.

Mendy, i cili ka vetëm 15 muaj të mbetur në marrëveshjen e tij, thuhet se duhet të zgjedhë midis një kontrate të re dhe një largimi të përhershëm këtë verë. Ai mund të shohë pjesën tjetër të kontratës së tij me Los Blancos për të arritur një marrëveshje fitimprurëse me një ekip tjetër si lojtar i lirë në verën e 2025.

Që kur u largua nga Lyon në një marrëveshje prej 48 milionë euro në verën e vitit 2019, Mendy ka luajtur në 162 ndeshje të përgjithshme për Los Blancos. Mbrojtësi i krahut 28-vjeçar ka ndihmuar liderët aktualë të La Ligës të ngrisin tetë trofe deri më tani. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Ndërkombëtare
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
Casemiro rrëfen detaje nga largimi i tij prej Real Madridit: Hyra në zyrën e Ancelottit, ai filloi të qante

Casemiro rrëfen detaje nga largimi i tij prej Real Madridit: Hyra në zyrën e Ancelottit, ai filloi të qante

Ndërkombëtare
Jo vetëm Sevilla, një tjetër klub i njohur i La Ligës dëshiron huazimin e Arda Gulerit, por Real Madridi ka një kusht

Jo vetëm Sevilla, një tjetër klub i njohur i La Ligës dëshiron huazimin e Arda Gulerit, por Real Madridi ka një kusht

La Liga
Mbrëmja e madhe e boksit në Munchen: Përfundojnë matjet zyrtare të Jurgen Uldedajt dhe Shefat Isufit

Mbrëmja e madhe e boksit në Munchen: Përfundojnë matjet zyrtare të Jurgen Uldedajt dhe Shefat Isufit

Boks
Zbulohet arsyeja pse Man City vendosi të shesë Cole Palmer për të cilën Guardiola mund të pendohet

Zbulohet arsyeja pse Man City vendosi të shesë Cole Palmer për të cilën Guardiola mund të pendohet

Premier League
Kalo në kategori