LAJMI I FUNDIT:

Alphonso Davies nuk pranon rinovimin me Bayern Munich, e do vetëm gjigantin spanjoll

Alphonso Davies nuk pranon rinovimin me Bayern Munich, e do vetëm gjigantin spanjoll

Alphonso Davies nuk dëshiron të rinovojë kontratën me Bayern Munich, pasi që tani po mendon kalimin te Real Madrid.

Futbollistit kanadez ka lindur në vitin 2000, dhe kontrata i skadon në qershor 2025 dhe deri më tani i është përgjigjur gjithmonë negativisht propozimeve të klubit gjerman për zgjatjen e bashkëpunimit.

Davies, siç raportohet nga media gjermane dhe “Marca” në Spanjë, në fakt ka vendosur tëi japë fund përvojës së tij me kampionët në fuqi të Bundesligës.

Ai kërkon që t’i bashkohet një tjetër klubi më të mirë evropian, konkretisht, Real Madridit.

Bayern Munich, edhe pse ende nuk ka hequr dorë nga ideja e rinovimit me mbrojtësin, tashmë ka nisur të vlerësojë lamtumirën e tij, me synimin e qartë për të mos shmangur një tjetër rast ai i David Alaba.

"Arma sekrete" e Real Madridit mund të jetë çelësi për transferimin e Mbappes dhe Davies
Lexo po ashtu "Arma sekrete" e Real Madridit mund të jetë çelësi për transferimin e Mbappes dhe Davies

Davies numëron 18 paraqitje dhe 3 asistime gjatë sezonit aktual, me gjithsej 172 ndeshje, 8 gola dhe 28 asistime për Bayern Munich. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Alma Loki mposht serben Milosevic dhe bëhet kampione e Ballkanit në karate

Alma Loki mposht serben Milosevic dhe bëhet kampione e Ballkanit në karate

Karate
Chelsea bën historinë në Ligën Premier duke shitur biletën më të shtrenjtë të të gjitha kohërave

Chelsea bën historinë në Ligën Premier duke shitur biletën më të shtrenjtë të të gjitha kohërave

Premier League
Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Bundesliga
Rrahje masive në NBA, të përfshirë lojtarët e stafi i dy skuadrave

Rrahje masive në NBA, të përfshirë lojtarët e stafi i dy skuadrave

NBA
Man Utd po përgatitet për revolucion në verë, Varane dhe Casemiro dy nga shumë të larguarit

Man Utd po përgatitet për revolucion në verë, Varane dhe Casemiro dy nga shumë të larguarit

Premier League
Kalo në kategori