LAJMI I FUNDIT:

Allardyce: Guardiola do ta ndryshojë futbollin italian nëse shkon te Juventusi

Allardyce: Guardiola do ta ndryshojë futbollin italian nëse shkon te Juventusi

Trajneri i njohur anglez, Sam Allardyce, ka thënë se nëse Pep Guardiola shkon në Itali, ai do të ndryshojë plotësisht filozofinë mbrojtëse në Itali.

Raportime e fundit shkruajnë se Bianconerët po mendojnë t’i ofrojnë ish-trajnerit të Barcelonës një kontratë për tu larguar nga Manchester City.


Pas dy viteve të dominimit në Ligën Premier, “Qytetarët” aktualisht janë 22 pikë pas Liverpoolit në renditje dhe zërat për largimin e tij janë shfaqur shpesh në media.

Sipas Allardyce, i cili ka qenë trajner në shumë klube në Ligën Premier, një kalim i Guardiolas mund të sigurojë një “ndryshim të plotë” në stilin e futbollit në Itali.

“Stili italian i futbollit është shumë negativ, shumë mbrojtës përsa i përket pikëpamjes së Guardiolas”.

“Të fitosh 1-0 ka qenë gjithmonë e mjaftueshme për ta”.

“Ai [Guardiola] do të shkojë dhe do ta ndryshojë atë plotësisht. Ai imponon stilin e tij të futbollit kudo ku shkel. Ai do të shndërrojë Juventusin për sa i përket mënyrës së lojës”, ka thënë Allardyce. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Lutja e fshehtë” që presidenti Macron i bëri Mbappes për të qëndruar në Francë

“Lutja e fshehtë” që presidenti Macron i bëri Mbappes për të qëndruar në Francë

Ligue 1
“Ai e bëri diferencën”, Guardiola cilëson yllin e Man Utd si njërin prej pesë më të mirëve në botë

“Ai e bëri diferencën”, Guardiola cilëson yllin e Man Utd si njërin prej pesë më të mirëve në botë

Premier League
Deco nuk heq dorë nga transferimi i yllit të Liverpoolit – e cilëson si “blerja e ëndrrave”

Deco nuk heq dorë nga transferimi i yllit të Liverpoolit – e cilëson si “blerja e ëndrrave”

La Liga
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
Pas largimit nga Barcelona, Xavi mund të nis një aventurë të re tek gjiganti anglez

Pas largimit nga Barcelona, Xavi mund të nis një aventurë të re tek gjiganti anglez

Premier League
Arrihet marrëveshje, Bayerni gjen trajnerin e ri që do ta zëvendësojë Tuchelin

Arrihet marrëveshje, Bayerni gjen trajnerin e ri që do ta zëvendësojë Tuchelin

Bundesliga
Kalo në kategori