Ylli i Spanjës, Alvaro Morata, ka qenë duke krijuar tituj gjatë kësaj kohe për rikthimin e tij në Juventus.

Zonja e Vjetër së fundmi e kompletoi transferimin e sulmuesit spanjoll që edhe në të kaluarën kishte luajtur në Torino.

Por, gruaja e Moratas, Alice Campbello është gjithashtu në syrin e publikut, me mbi dy milionë ndjekës në Instagram.

Çifti kurorëzuan dashurinë e tyre me martesë në qershor të vitit 2017 në një ceremoni luksoze në Venecia, në prani të shumë familjarëve e miqve, përfshirë këtu edhe futbollistët Isco dhe Simone Zaza.

Ata u martuan pasi Morata i propozoi në skenë gjatë një shfaqje magjike në Madrid më 10 dhjetor 2016.

Dhe gjatë asaj kohe dyshja ishin në pritje të dy binjakëve, Leonardo dhe Alessandro Morata.

Por, kush është në të vërtetë Alice Campello?

Alice ka lindur më 5 mars të vitit 1995 dhe tani është 25 vjeçare. Ajo është një modele italiane dhe një dizajnere e modës.

Ajo njëherësh ka qenë tejet e suksesshme në industrinë e modës, me brendin e saj të çantave të quajtur Avril.

A është Alice përdoruese e Twitter apo Instagram?

Alice është një yll i Instagramit, e cila numëron mbi dy milionë njerëz në këtë rrjet.

Ajo ndan çdo ditë fotografi të ndryshme dhe ju mund ta ndiqni atë përmes alicecampello.

Campbello mban të njëjtin emër edhe në Twitter, teksa 24 mijë ndjekësit e saj mund të shohin shumë shpesh imazhe të saj me futbollistin nga Spanja.

View this post on Instagram

💭

A post shared by Alice Campello-Morata (@alicecampello) on Aug 4, 2020 at 4:16am PDT

Morata dhe Alice po ashtu janë në pritje të fëmijës së tretë. /Telegrafi/

View this post on Instagram

•Studio questo profumo da prima che Ale e Leo nascessero ed é il profumo che ho usato dal loro primo giorno di vita ad adesso. Loro quando lo annusano, si ricordano di me ( a volte glielo metto anche nei loro peluche per dormire). Il primo profumo che sentiamo appena nati é quello della nostra mamma e ci rimane impresso per sempre. Tornare ad annusarlo anche dopo anni, ci fa rivivere quei sentimenti e quelle emozioni d’amore con cui siamo cresciuti. Un legame eterno e un amore senza limite. •He estudiado este perfume desde que supe que iba a tener a Leo y Ale, es el perfume que he usado desde el primer día hasta hoy. Cuando lo huelen se acuerdan de mi ( muchas veces se lo pongo en sus peluches para dormir. El primer olor que sentimos cuando nacemos es el de nuestra madre y se nos queda para siempre. Volver a sentirlo con el paso de los años nos hará vivir emociones y sentimientos de amor con los que hemos crecido, una unión eterna y un amor sin límites @masqmai

A post shared by Alice Campello-Morata (@alicecampello) on Sep 14, 2020 at 4:05am PDT

View this post on Instagram

Manca pocooo 😍

A post shared by Alice Campello-Morata (@alicecampello) on Sep 1, 2020 at 3:55am PDT

View this post on Instagram

🍊

A post shared by Alice Campello-Morata (@alicecampello) on Aug 25, 2020 at 11:46am PDT